Matej Žagar je obstal v polfinalu. Foto: Borut Cvetko, mediaspeed.net

Zmagal je Poljak Maciej Janowski pred Avstralcem Chrisom Holderjem in Britancem Taiem Woffindnom.

Žagar je na prvi letošnji dirki v Krškem osvojil 14. mesto, na drugi v Varšavi pa je bil tretji.

Preizkušnjo v Horsensu je odlično začel in zmagal v svojih prvih dveh vožnjah, nato pa je dvakrat ostal brez točk s četrtima mestoma. V peti vožnji je bil drugi in se zanesljivo prebil v polfinale. Tam je v konkurenci Woffindna, Janowskega in Šveda Andreasa Jonssona končal na četrtem mestu in brez finala.

V finalu je odločitev padla po ponovljenem štartu, v prvem je po trčenju med domačinom Nickijem Pedersenom in Woffindnom Danec končal dirko z diskvalifikacijo.

V seštevku svetovnega prvenstva je Žagar po treh dirkah zdaj sedmi s 26 točkami, na vrhu pa so Woffinden in Holder s po 39 ter Američan Greg Hancock z 38. Naslednja dirka serije Grand Prix bo čez dva tedna v Pragi.