Uroš Palibrk bo skušal ovreči dejstvo, da se še nobenemu Slovencu ni uspelo prebiti iz mladinskih vrst kakšnega evropskega velikana. Foto: www.nktriglav.com

Uroš Palibrk, dosedanji član kranjskega Triglava, je tudi uradno postal član Milana, s katerim se je njegov menedžer Predrag Neltić dogovoril že marca. Mladi napadalec je bil lani najboljših strelec pri dečkih in letos pri kadetih (26 golov na 26 tekmah). V Milanu že igra nekdanji mladinec Nafte Mitja Novinič.

Stojanovič krepi celjske vrste
Nogometaše Mik CM Celja sta okrepila Jalen Pokorn in Anej Lovrečič. Oba sta podpisala štiriletno pogodbo. 29-letni Pokorn je pred dnevi prekinil sodelovanje z Domžalami, 21-letni Koprčan Anej Lovrečič pa se vrača v Slovenijo po enoletnem (ne)igranju v italijanski drugi ligi za Lecce. Pred dnevi je profesionalno pogodbo s članskim moštvom podpisal tudi celjski mladinec Denis Popovič.

Vijoličasti ugnali upe Chelseaja
Nogometaši Maribora so na prijateljski tekmi v Ljudskem vrtu proti drugi ekipi Chelseaja zmagali s 3:2 (2:0). Dva gola je zabil Brazilec Tavares, enega pa mladi Armend Sprečo, ki je odločil tekmo v 86. minuti. Zanimivo tekmo si je ogledalo okoli šest tisoč gledalcev, gostitelji so prvi polčas dobili z 2:0, nato pa so modri iz Londona izenačili prek Stocha (50') in Mellisa (74').