Benfica ima po lanski smoli v letošnji sezoni sanjske rezultate. Foto: Reuters

Lizbončani so ligaški pokal osvojili že petič, potem ko so na nevtralnem igrišču v Leirii z 2:0 odpravili Rio Ave. Oblak je v peti minuti z izjemno parado preprečil zadetek Pedra Santosa. Benfica je po desetih minutah umirila nasprotnika in bi na koncu lahko slavila zmago še z večjo razliko. Zadetka sta dosegla Rodrigo v 41. in Luisao v 78. minuti. Etiena Velikonje ni bilo v postavi Rio Aveja.

Oblak je ostal nepremagan že na osmi tekmi zapored. Uradno je nepremagan 711 minut, kar je nov rekord kluba, ki ga je letos s 634 minutami popravil ravno Oblak. Na 24 tekmah za Benfico je že 20. ohranil mrežo nedotaknjeno.

Benfica bo v finalu Evropske lige v sredo v Torinu igrala proti Sevilli, v finalu domačega pokala pa se bo 18. maja še enkrat pomerila z Rio Avejem.