Mile Ačimovič se je takole s soigralci veselil na Stade de Franceu. Foto: Reuters
Matt Moussilou je z Miletom Ačimovičem predstavljal največjo nevarnost za Edwina van der Saarja. Foto: EPA
David Trezeguet in Patrick Vieira sta prinesla Juventusu vse tri točke. Foto: EPA
Robin van Persie
Robin van Persie je bil prehiter za češke branilce. Mladi NIzozemec v dresu Arsenala se je dvakrat vpisal med strelce. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o je imel razlog za veselje, saj je trikrat premagal nasprotnikovega vratarja. Foto: EPA

Manchester United.

Slovenski reprezentant je zadel po podaji Gregoryja Tafforeauja, potem ko je izkoristil počasnost gostujoče obrambe in vratar Edwin van der Saar je moral pobrati žogo iz svoje mreže. Gostje z Otoka so bili v prvem polčasu povsem neaktivni, saj so si prvo pravo priložnost priigrali šele v 58. minuti. Po podaji povratnika Wayna Rooneyja s kota je bil v skoku najvišji Cristiano Ronaldo, a je njegov strel na golovi črti zaustavil eden izmed francoskih branilcev.

Stara dama se je maščevala
V derbiju dneva je Juventus z dvema zadetkoma Davida Trezegueta premagal Bayern z 2:1. Stara dama je v vodstvo prišla, potem ko je v 62. minuti po podaji Zlatana Ibrahimovica z 10 metrov zadel David Trezeguet. Ko se veselje Torinčanov še ni poleglo, je na semaforju že pisalo 1:1. Za Bavarce je s prostega strela po slabem posredovanju Christiana Abbiatija zadel Sebastian Deisler.

Ko je vse kazalo na remi na Delle Alpiju, pa je v prvi plan znova stopil Trezeguet, ki je lepo sprejel podajo Patricka Vieiro in neubranljivo zadel mrežo Oliverja Kahna. S tem se je stara dama maščevala za poraz na Allianz Areni. V drugi tekmi skupine A je Club Brugge z drugo zmago nad Rapidom prišel vsaj do vozovnice za Pokal Uefa.

Arsenal že v nadaljevanju
V skupini B se je med 16 najboljših v letošnjem tekmovanju že uvrstil Arsenal. Na Highburyju je tokrat s 3:0 padla Sparta Praga. Najlepši zadetek na srečanju je že v 22. minuti s prefinjenim strelom dosegel Thierry Henry. Na drugem srečanju v tej skupini je Thun prvič v Ligi prvakov klonil pred domačimi gledalci. V sodnikovem podaljšku je bil srečnejši Ajax (2:4). S tem so se Nizozemci močno približali uvrstitvi v osmino finala.

Barca odpihnila Panathinaikos; Udinesejev preobrat z napako
Barcelona je v skupini C že v prvem polčasu strla Panathinaikos (5:0). Za Katalonce je hat-trick dosegel Samuel Eto'o. Izjemen je bil predvsem njegov prvi zadetek, ko je z glavo zatresel sam levi zgornji kot vrat vratarja Maria Galinovića.

V Bremnu je Werder v 51. minuti povedel s 3:0, a je bilo devet minut kasneje po dveh zadetkih Antonia Di Nataleja in avtogolu Christiana Schulza 3:3. Borbeni Nemci se niso predali in srečanje je z zadetkom v 67. minuti odločil Johan Micoud.