Thomas Vermaelen je le nemočmno obležal na tleh, potem ko je z avtogolom Ajaxu preprečil vstop v Ligo prvakov. Foto: EPA
Amauri
Dva zadetka Brazilca Amaurija nista bila dovolj za napredovanje Chieva. Foto: EPA
Eduardo Da Silva in Kolo Toure
Eduardo Da Silva (levo) je Dinamu vlil nekaj upanja. Foto: Reuters
Maksim Šackih
Maksim Šackih je zabil dva gola v Carigradu Foto: EPA
Santos Mozart
Santos Mozart je načel mrežo Slovana. Foto: EPA

Danci so v Amsterdam Areni z 2:0 premagali Ajax, ki je prvo tekmo dobil z 2:1. V prvem delu ni kazalo na presenečenje. Nakazal ga je Michael Silberbauer, potem pa je Thomas Vermaelen z zelo nespretnim posredovanjem pred svojim golom ukanil svojega vratarja. Klaas Jan Huntellar bi lahko izsilil podaljške, a je zadel le prečko.

Nocoj smo imeli srečo, ki nam je manjkala na prvi tekmi. Mislim, da smo si v skupnem seštevku zaslužili napredovanje," je bil presrečen trener Dancev Stale Solbakken.

Veliko dela za Topničarje
Zagrebški Dinamo, ki je na Maksimiru izgubil z 0:3, je odlično začel na novem stadionu Emirates. Eduardo Da Silva je zaključil lepo akcijo v 12. minuti, v zadnjih minutah pa je Arsenal spreobrnil potek (2:1). Najprej je v 78. minuti Kolo Toure z desne strani našil Fredrika Ljungberga, ki je z glavo izenačil. V prvi minuti sodnikovega podaljška je za veselje poskrbel Matthieu Flamini.

Zgodovinski uspeh Levskega
Levski je postal prvi bolgarski klub, ki se je uvrstil v Ligo prvakov. Po zmagi proti Chievu z 2:0 na prvi tekmi je uspel v Veroni iztržiti remi (2:2). Dimitar Telkiyski je dosegel zlata vreden zadetek v gosteh in tudi dva gola Brazilca Amaurija nista rešila Italijanov.

Dinamo iz Kijeva se je znova uvrstil v Ligo prvakov. Maksim Šackih je dosegel oba zadetka proti Fenerbahčeju.