Luis Suarez in Neymar sta bila nerešljiva uganka za obrambo Alavesa. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je dosegel 17. zadetek v letošnji sezoni v španskem prvenstvu. Foto: Reuters
Aleix Vidal
Aleix Vidal je že končal letošnjo sezono. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel vodilni zadetek za kraljevi klub. Foto: Reuters
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je v 88. minuti zagotovil zmagu Atleticu, potem ko je Celta še pet minut pred koncem vodila z 2:1. Foto: EPA

Alaves se je dobro upiral v uvodne pol ure. Theo Hernandez je v 25. minuti nevarno zapretil, vendar je bil Marc-Andre ter Stegen na pravem mestu. Osem minut pred odmorom je Aleix Vidal z desne strani poslal predložek pred vrata, kjer je Luis Suarez z bližine zatresel mrežo. V 40. minuti so gostje s hitrimi kombinacijami popolnoma izigrali obrambo Alavesa, Suarez pa je pred vrati zaposlil Neymarja, ki je zlahka povišal na 0:2.

Barca v osmih minutah zadela kar štirikrat
Po uri igre je Carlos Martin Vigaray izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom, Lionel Messi je ušel v kazenski prostor in z levico zatresel mrežo. V 63. minuti je Suarez v protinapadu našel Messija, ki se je že pripravil za strel, žogo je v zadnjem trenutku izbil branilec Alexis, a jo je poslal v lastno mrežo.

Alaves, ki je v sredo v polfinalu kraljevega pokala izločil Celto iz Viga z 1:0, je nato popolnoma popustil. Barca je nizala nevarne akcije in v 65. minuti je Ivan Rakitić z desne strani povišal na 0:5 po podaji Suareza. V 67. minuti je končni izid postavil Suarez, potem ko je strel Neymarja s skrajnimi močmi še uspel odbiti vratar Fernando Pacheco.

Vidal z zlomljenim gležnjem že končal sezono
Dve minuti pred koncem je Theo Hernandez pokosil Aleixa Vidala, ki se je držal za gleženj in odnesti so ga morali z zelenice. Barcelona je zadnjih nekaj minut odigrala le z deseterico, saj je Luis Enrique že opravil vse tri menjave.

Vidala so morali odpeljati v bolnišnico v Vitorio, kjer ga čaka operacija. Po prvih napovedih bo moral počivati pet mesecev, zato je zanj sezona že končana.

"Žalosten sem. Zavedam se, kaj zanj ta poškodba pomeni, še bolj žalosten pa je način, kako je do nje prišlo," ni skrival slabe volje Luis Enrique.

Huligani Alavesa napadli navijače Barce
Pred današnjo tekmo je na ulicah baskovskega mesta Vitoria prišlo do napada domačih huliganov na navijače Barcelone. En navijač je utrpel hude poškodbe glave in so ga odpeljali v bolnišnico. Skupina med 40 in 50 zamaskiranih huliganov je napadla navijače Barcelone, ki so čakali na tekmo. Huligani so se nad navijači Barce znesli z železnimi palicami in stoli. Policija ni sporočila, da bi koga aretirala. Oba kluba sta v izjavi za javnost obsodila incident.
Osasuna v prvem polčasu povzročala težave Realu
Madridski Real je odnesel vse tri točke iz stadiona El Sadar v Pamploni, Osasuno je ugnal s 3:1. Kraljevi klub je povedel v 24. minuti, ko je Karim Benzema v kazenskem prostoru našel Cristiano Ronaldo. Portugalec je z desnico matiral Salvatoreja Siriguja, ki bi lahko posredoval bolje.
V 33. minuti so gostitelji izvedli odličen protinapad, Juan Rafael Fuentes je lepo zaposlil Sergia Leona, ki je stekel sam proti golu in lobal vratarja Keylorja Navasa. Nikola Vujadinović je imel dve minuti pred odmorom celo priložnost za vodstvo Osasune, a se je izkazal Navas.
Isco spretno zadel za vodstvo
Benzema je zapravil številne priložnosti, v 61. minuti je skušal preigravati v kazwenskem prostoru, žoga pa se je odbila naravnost od Isca, ki je z desne strani spretno zatresel malo mrežico. Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil rezervist Lucas Vazquez, ki je z lobom matiral Siriguja z desne strani po lepi podaji Marcela.
Madridčani bodo v sredo zvečer gostili Napoli na prvi tekmi osmine finala Lige prvakov.