Borut Semler - nekdaj velik up Bayerna, zdaj pa se z Dravo bori za obstanek v prvi slovenski ligi. Foto: MMC RTV SLO
Aluminij zmagal na prvi tekmi

Druoligaš Aluminij je imel večino srečanja vajeti v svojih rokah in dvakrat celo vodil z dvema goloma prednosti. Ptujčanom je ugoden izid pred povratno tekmo priigral brazilski napadalec Da Silva, ki je zadel dvakrat, zadnjič v 82. minuti po hudi napaki domače obrambe.

Aluminij je v lokalnem derbiju (Kidričevo in Ptuj loči le 7 kilometrov) pred 2.600 gledalci s hitro in kombinatorno igro presenetil favoriziranega prvoligaša. Nagrada je prišla že v 22. minuti, ko je po kotu z glavo zadel Andrej Dugulin. Ob koncu polčasa je na 2:0 povišal Jan Šimenko.

V drugem polčasu so bolje začeli gostje in v 63. minuti prek Da Silve znižali zaostanek. V 70. minuti se je Borut Semler sam znašel pred domačim vratarjem, vendar je slabo zaključil, nato pa je Martin Milec z izjemnim strelom povišal na 3:1. Upe Drave po boljšem razpletu na povratni tekmi je sedem minut pozneje povrnil Da Silva, ki je imel zatem še priložnost za izenačenje, a je vratar Aluminija odlično posredoval.