Carlo Ancelotti je Milan dvakrat popeljal do zmage v Ligi prvakov. V 8 letih na klopi Milana je osvojil le en scudetto. Foto: EPA
Kaka
Brazilec Kaka je na tekmi v Firencah zadel za 1:0 in podal za 2:0. Foto: EPA
Inter
Nogometaši Interja so takole četrtič zapored dvignili pokal italijanskega prvaka. Foto: Reuters
Jsoe Mourinho
Portugalski strateg je že v prvi sezoni pri Interju dvignil pokal državnega prvaka. Foto: Reuters
Samir Handanović
Slovenski vratar je z Udinesejem pristal na sedmem mestu, a se ni uvrstil v Evropsko ligo. Foto: EPA

Po izenačenem prvem polčasu je prvi zadetek v 55. minuti zadel Kaka. Iz desne strani je v kazenski prostor podal Gianluca Zambrotta, do žoge ni prišel Filippo Inzaghi, v mrežo pa jo je potisnil Brazilec, ki se je znašel brez obrambe. Fiorentina bi morala v tistem trenutku za uvrstitev na tretje mesto in s tem neposredno uvrstitev v Ligo prvakov zadeti trikrat.

Protinapad za Kakaja, končal Pato
21 minut pozneje je bil Milan v protinapadu, Kaka je žogo podaljšal do Pata, ki se je znašel na robu prepovedanega položaja, žogo pa pripeljal do vratarja Sebastiena Freyja, ki ga je premagal z lobom. Obe ekipi sta v okvir vrat streljali po trikrat, rdeče-črni pa so imeli veliko boljšo posest žoge (58-42 %).

Na mesto Ancelottija prihaja Leonardo
Od ekipe rdeče-črnih se pričakovano poslavlja Ancelotti, ki je novico potrdil, a kot pravi, s Chelseajem (še) ni podpisal: "Nič še ni uradnega, z nobenim klubom se še nisem dogovoril." V ponedeljek naj bi na San Siru že predstavili novega trenerja. To naj bi postal nekdanji igralec, zdaj pa tehnični direktor Milana, Brazilec Leonardo. 49-letni trener iz Reggiola in nekdanji vezist bi moral na San siru ostati do leta 2010: "Skupaj s klubom smo se odločili, da to pogodbo prekinemo. Prekrasna avantura z Milanom je končana," je še dejal Ancelotti.

V Serie B Torino, Reggina in Lecce
Po letu 2006 se v Serie B vrača Torino, ki je izgubil na Olimpicu proti Romi. Tudi v primeru zmage mu ne bi nič pomagalo, saj je Bologna, ki ima proti Torinu boljšo medsebojno razliko, slavila proti Catanii. Že krog pred tem sta se v nižjo ligo preselila Reggina in Lecce.

V Evropsko ligo Genoa, Roma in Lazio
Zadnji krog Serie A pomeni tudi dokončno slovo treh velikih igralcev od okroglega usnja. Evropski nogomet bo od zdaj brez Paola Maldinija in Luisa Figa, medtem ko je Pavel Nedved odigral zadnjo tekmo v dresu Juventusa, kmalu pa se bo odločil ali bo še nadaljeval kariero. V Evropsko ligo so se uvrstili še Fiorentina, Genoa in Lazio kot italijanski pokalni prvak.