Brentford je po 46 krogih Championshipa končal na tretjem mestu. V dodatnih kvalifikacijah je bil uspešen, potem ko je lani doživel veliko razočaranje. Foto: Reuters

Brentford se je pridružil Norwich Cityju in Watfordu, ki sta si napredovanje v Premier ligo priigrala neposredno s prvim oziroma drugim mestom v Championshipu.

Brentford je za preostalo mesto med elito najprej v polfinalu po dveh tekmah s skupnim izidom 3:2 ugnal Bournemouth, danes pa je pred 11.700 gledalci na Wembleyju v finalu premagal še Swansea.

Emiliano Marcondes je povišal na 2:0. Foto: Reuters

V 10. minuti je napadalec Bryan Mbuemno že švignil mimo vratarja Freddieja Woodmana, ki ga je podrl. Ivan Toney je bil natančen z bele točke. Emiliano Marcondes je nato v 20. minuti učinkovito zaključil protinapad.

Swansea končal tekmo le z deseterico
Swansea je imel najlepšo priložnost v zadnji minuti prvega polčasa, ko je Andre Ayew z glavo stresel prečko po podaji s prostega strela. Konec sanj o napredovanju za Swansea je bilo v 65. minuti, ko je bil izključen Jay Fulton, ki je z drsečim štartom od zadaj pokosil Mathiasa Jensena.

Brentford je prednost mirno ohranil in bo še šestič v dolgi zgodovini kluba igral med prvoligaši.

Trener Thomas Frank je pokal za zmago v dodatnih kvalifikacijah angleške druge lige odnesel proti navdušenim navijačem. Foto: Reuters

Trener Frank ponosen na potovanje vse do elitne druščine
Lani je izgubil odločilno tekmo po podaljšku proti Fulhamu. "Ko smo lani prišli na Wembley, je bil stadion ogromen. Letos smo se ga že navadili. Lani nismo odigrali najboljše tekme, tokrat nam je uspevalo vse. Že v hotelu sem ta teden začutil, da so igralci pripravljeni za ta podvig. Nobene nervoze ni bilo čutiti. Po velikem razočaranju lani smo ostali mirni. Vsako leto smo napredovali in zares sem ponosen na naše potovanje vse do elitne druščine," je bil navdušen trener Thomas Frank. 47-letni danski strateg je po koncu tekme potočil nekaj solz.

Iz Premier lige (ustanovili so jo v sezoni 1992/93) so izpadli Fulham, West Bromwich in Sheffield United.