Kevin De Bruyne je bil Cityjev junak na mestnem obračunu z Manchester Unitedom. Foto: Reuters
Jadon Sancho je v 22. minuti izenačil izid na 1:1. Foto: Reuters

Derbi so gostitelji začeli odlično, že v 5. minuti je Kevin De Bruyne po podaji Bernarda Silve izkoristil nepozornost v gostujoči obrambi in iz bližine med nogama branilca Harryja Maguirja zadel za 1:0.

Cityjeva obramba je bila v prvem polčasu večkrat precej neodločna, kar je v 22. minuti izkoristil Jadon Sancho.

Nekdanji član sinjemodrih je z roba kazenskega prostora fantastično zadel v spodnji desni vratarjev kot, zatresel malo mrežico in izenačil na 1:1. A City je na odmor vseeno krenil v prednosti, še drugič pa se je med strelce vpisal De Bruyne.

Ta se je najbolje znašel pred vrati Davida De Gee, potem ko je moral ta najprej ubraniti poskus Phila Fodna iz neposredne bližine.

City je v drugem polčasu nadaljeval odlično predstavo, ves čas je bil nevaren trojček Riyad Mahrez-Foden-De Bruyne, v 69. minuti je Mahrezu vendarle uspelo zatresti mrežo za 3:1. Po De Bruynovem predložku iz kota je Alžirec zadel z voleja. Žoga se je na poti v mrežo rahlo odbila od Maguirja.

Končni izid je v podaljšku rednega dela srečanja postavil Mahrez, ki je po globinski podaji ušel zanki prepovedanega položaja in rutinirano zadel za 4:1.

Liverpool je dobil tekmo 28. kroga proti West Ham Unitedu (1:0). Mož odločitve je bil Sadio Mane, ki je takole zadel po natančnem predložku Trenta Alexandra-Arnolda. Foto: Reuters
Potem ko se je prvi polčas končal brez zadetkov, so nogometaši Chelseaja v drugem delu napolnili mrežo Burnleyja in na Turf Mooru zmagali s 4:0. Foto: Reuters