Cody Gakpo, Ryan Gravenberch in edini strelec Diogo Jota se veselijo zmage na Selhurst Parku. Foto: AP

Zmago je gostom že v 9. minuti zagotovil Diogo Jota, ki je po podaji Codyja Gakpa žogo poslal med nogama vratarja Deana Hendersona v mrežo.

"Tri točke bi morali potrditi že v prvem polčasu, tako pa smo trepetali do konca. Dobro se je izšlo, zmaga je zelo pomembna pred reprezentančnim odmorom in nato serijo tekem z najmočnejšimi tekmeci v ligi. V naslednjih štirih krogih, ko se bomo merili s Chelseajem, Arsenalom, Aston Villo in Manchester Cityjem, bomo videli, ali so naši upi po naslovu državnega prvaka realni," je po tekmi dejal Slot, ki je imel tudi nekaj grenkega priokusa, v 79. minuti je z igrišča odšepal vratar Alisson Becker. Prijel se je za desno stegensko mišico, zamenjal ga je Čeh Vitezslav Jaros.

Mateo Kovačić je zagotovil prvakom tri točke. Foto: AP

Kovačić zrežiral zmago Cityja
Manchester City, ki je igral brez poškodovanih Rodrija in Kevina de Bruyneja, je premagal Fulham s 3:2. Gostje so na stadionu Etihad povedli v 26. minuti. Mojstrsko podajo s peto je izkoristil Andreas Pereira. Po pol ure igre je Adama Traore iz bližine žogo poslal prek vrat in zapravil veliko priložnost za 0:2.

Mateo Kovačić je izenačil v 32. minuti. Po strelu Hrvata je žoga zadela Joachima Andersena, spremenila smer in končala v mreži.

Takoj na začetku drugega polčasa je znova zadel Kovačić, žogo mu je lepo namestil Bernardo Silva.

Jeremy Doku, ki je po uri igre zamenjal Jacka Grealisha, je osem minut pred koncem z natančnim strelom z roba kazenskega prostora povišal na 3:1. Fulham je ob koncu rednega dela vendarle zaostanek še znižal, Rodrigo Muniz je žogo poslal pod prečko v 88. minuti.

Bukayo Saka je bil najboljši igralec tekme na stadionu Emirates z golom in dvema podajama. Foto: EPA

Topničarji od 0:1 do 3:1
Veliko dela je imel tudi Arsenal, ki je premagal Southampton s 3:1. Cameron Acher je v 55. minuti poskrbel za vodstvo gostov, njegov strel z leve strani se je od branilca Gabriela odbila v mrežo.

Tri minute zatem je Bukayo Saka podal do Kaia Havertza. Nemški napadalec je z močnim strelom z levico z roba kazenskega prostora izenačil. Gabriel Martinelli, ki je vstopil po uri igre, je v 68. minuti iz bližine poskrbel za vodstvo topničarjev. Končni izid je postavil razigrani Saka dve minuti pred koncem.