Mohamed Salah je zanesljivo izvedel 11-metrovko. To je bil njegov četrti gol v letošnji Premier ligi. Foto: Reuters

Varovanci Arneja Slota so v Londonu pri volkovih prevladovali, a vse do konca prvega polčasa čakali na vodstvo. Zanj je poskrbel Ibrahima Konate v drugi minuti sodnikovega dodatka, ko je po odličnem predložku zadel z glavo.

Wolverhampton je izenačil v 56. minuti, potem ko je do odbitka prišel in nato zadel Rayan Ait-Nouri. Takoj zatem pa je Liverpool prišel do enajstmetrovke, ki jo je v 61. minuti zanesljivo izkoristil Mohamed Salah.

Anthony Gordon je zadel 11-metrovko in Newcastlu zagotovil točko proti Manchester Cityju. Foto: EPA

City drugič zapored remiziral
City, ki bo celotno sezono igral brez enega od svojih ključnih nogometašev, Rodrija, so v prvem polčasu povedli. V 35. minuti je bil namreč natančen Joško Gvardiol, ki se je odlično znašel v kazenskem prostoru in z desnico zadel mimo nemočnega Nicka Popa.

Toda Newcastle je v drugem polčasu v 57. minuti prišel do enajstmetrovke, potem ko je Anthony Gordon izkoristil vrzel v obrambi Cityja, nato pa ga je zrušil vratar Ederson. Gordon je nato sam prevzel odgovornost in premagal brazilskega vratarja.

Do konca dvoboja se izid ni spremenil, v sodnikovem dodatku drugega polčasa pa je poskus Bernarda Silve z volejem iz obrata odlično ustavil Pope.

Chelsea je premagal Brighton s 4:2, vse štiri gole pa je dosegel Cole Palmer. Foto: EPA

Arsenal je premagal Leicester (4:2). Po prvem polčasu je Arsenal vodil z 2:0, toda gosti so na krilih Jamesa Justina izenačili, potem ko je bil omenjeni branilec natančen z zvrhano mero sreče v 47. ter v 63. minuti, ko je sijajno zadel z volejem.

Ko je bilo videti, da se bodo točke delile, je londonski velikan vnovič udaril po prekinitvi.

Tokrat je z veliko sreče po strelu Trossarda žoga mimo številnih nog našla pot v mrežo za pomembne tri točke. Piko na i je v deseti minuti dodatka postavil Kai Havertz.

Nov poraz rdečih vragov
Manchester United je izgubil proti Tottenhamu z 0:3.

Gosti so povedli že v tretji minuti, ko je po skoku in podaji Mickyja van de Vena domačo mrežo zatresel Brennan Johnson. Londončani bi morali glede na priložnosti vodstvo povišati že pred 40. minuti, ko so dobili igralca več na zelenici. Sodnik je namreč izključil Bruna Fernandesa, ki je storil prekršek nad Jamesom Maddisonom.

Trener Uniteda Erik Ten Hag se je odzval tako, da je žrtvoval napadalca Joshuo Zirzkeeja, ki je zamudil edino pravo priložnost Uniteda pred izključitvijo Fernandesa, za v zadnjem času močno kritiziranega branilca Casemira. Ta pa je bil krivec za drugi gol gostov, dosegel ga je Dejan Kuluševski. Casemiro je nato zapravil še priložnost za znižanje izida, potem ko je Dominic Solanke po kotu dosegel še tretji gol, je bilo upanja domačih navijačev konec.

Na vrhu lestvice je Liverpool s 15 točkami, sledita Manchester City in Arsenal s 14.