Nottingham Forest se veseli napredovanja v 4. krog Pokala FA. Foto: Reuters

Tekma sicer ni postregla s presežki, nobena od ekip si v prvem polčasu ni priigrala zrelejše priložnosti, na trenutke so bili boljši topničarji, še posebej je izstopal Bukayo Saka, ki pa okrog sebe ni imel razpoloženih soigralcev.

Gostitelji so si po uri igre priigrali lepo priložnost, Arsenalov vratar Bernd Leno je ubranil prosti strel Jamesu Garnerju. Arsenal je zapravljal svoje (pol)priložnosti, za kar je bil na koncu kaznovan.

Namreč, v 83. minuti je tekmo odločil Grabban. Londončani so izgubili posest nad žogo, Ryan Yates je s predložkom našel Grabbana, ki je z zadnjimi močmi dosegel žogo in jo porinil v mrežo za velikih 1:0.

Arsenal je nazadnje v 3. krogu angleškega pokala izpadel v sezoni 2017/18, prav tako proti Nottingham Forestu. Tedaj je bilo 4:2.