Takole je Kovačić sprožil za gol, ki bo gotovo med kandidati za najlepši gol sezone. Foto: Reuters

Razplet gre predvsem na roke Manchester Cityju, ki po nizu 11 zmag zdaj prvemu zasledovalcu Chelseaju beži že za deset točk. Liverpool zaostaja še točko več, a ima eno odigrano tekmo manj.

Mane je popeljal redse v vodstvo. Foto: Reuters

Živahen začetek
Prvi so zapretili gostitelji, Kai Havertz je v 8. minuti vršil pritisk nad Trentom Alexandrom Arnoldom, ki je izgubil žogo, ta je prišla do Christiana Pulisica, ki pa mu ni uspelo matirati Caoimhina Kelleherja.

Mane kaznoval napako Chalobaha
Redsi so povedli takoj v naslednji akciji, Trevoh Chalobah je pred svojimi vrati nespretno izbijal žogo, do nje se je dokopal Sadio Mane, preigral domačega vratarja Edouarda Mendyja in natančno s točke, ki označuje 11-metrovko, žogo stlačil v gol.

Mohamed Salah je mojstrsko zaključil akcijo za vodstvo z 2:0. Foto: Reuters

Salah matiral domačo ekipo
Gostje so prednost podvojili v 26. minuti, ko so se veselili spektakularnega gola, Alexander Arnold je z natančno podajo zaposlil Mohameda Salaha, egiptovski princ pa je s še bolj mojstrskim dotikom najprej ukrotil žogo, švignil mimo Marcosa Alonsa, nato pa s težkega položaja z desne strani žogo usmeril še mimo vratarja v gol. Mala mojstrovina.

Še lepši gol Kovačića
Če je kdo mislil, da je s tem konec evrogolov, se je krepko motil, saj so gostitelji v razmiku štirih minut tik pred polčasom zabili dvakrat in izenačili. Alonso je v 42. minuti z desne strani izvajal prosti strel, vse je presenetil, saj ni poslal predložka, ampak je streljal neposredno na gol, Kelleher je žogo izbil proti sredini, Mateo Kovačić je stal na robu kazenskega prostora, se zadenjsko pomaknil nazaj za nekaj metrov, saj je ves čas spremljal žogo, iz težkega položaja je sprožil volej, žoga je priletela v stičišče prečke in vratnice in se skotalila v gol. Vau!

Caoimhin Kelleher je bil nemočen ob udarcu Kovačića. Foto: Reuters

Pulisic postavil piko izjemnemu polčasu
Komaj so se gledalci pomirili, je bilo na semaforju že 2:2! N'Golo Kante je z leve strani v protinapad poslal Christiana Pulisica, ki je prehitel gostujočo obrambo in z desetih metrov žogo še enkrat neubranljivo brcnil v bližino prečke in vratnice. Kakšen polčas!

Caoimhin Kelleher je v drugem polčasu takole le nekako ukrotil poskus Pulisica. Foto: Reuters

Tempo je v nadaljevanju padel
Nogometaši tudi po vrnitvi iz slačilnic niso razočarali, čeprav je tempo nekoliko padel. Pulisic je bil v 62. minuti blizu še enemu zadetku, saj se je znašel v odličnem položaju, s šestih metrov je sprožil polvolej, ki ga je Kelleher z neverjetno reakcijo nekako le ubranil. Mason Mount je v 82. minuti izvajal prosti strel, strel je ustavil živi zid, odbitek se je vrnil do Mounta, ki je še enkrat sprožil, a je bil vratar na pravem mestu.

Azpilicueta: Iskali smo tretji gol
"Zaostajali smo 2:0, trdo smo garali, da smo se vrnili v igro. Seveda smo si želeli še več, nikoli nismo izgubili prepričanja, da lahko zabijemo še tretjič. Iskali smo tretji gol, a nekako nam ni bilo usojeno," je tekmo povzel domači kapetan Cesar Azpilicueta, ki je bil med drugim prepričan, da bi moral Mane ob prekršku na začetku tekme prejeti rdeči karton, ne pa rumenega.