Harry Maguire se je lahko le prijel za glavo. V 95. minuti je bil zares blizu zmagovitemu zadetku. Foto: Reuters

Izbranci Oleja Gunnarja Solskjaerja so sicer nadaljevali niz neporaženosti na gostovanjih, ki traja že več kot eno leto, a le s točko niso izpolnili načrta.

V zadnjem tednu jim ni šlo po načrtih. Prejšnji teden so v 95. minuti prejeli zadetek za 3:3 na Old Traffordu proti Evertonu, v torek pa so se 122 minut mučili z West Hamom na tekmi osmine finala Pokala FA (1:0).

Diagne natančen že v 83. sekundi
West Bromwich je sanjsko odprl tekmo na stadionu Hawthorns. Že v 83. sekundi je bil po predložku z desne strani Victor Lindelöf premalo odločen, ob njem pa se je s posredovanjem na robu prekrška odlično znašel Senegalec Mbaye Diagne z glavo matiral Davida de Geo.

Gostje so imeli veliko terensko premoč, vendar so stežka prihajali do priložnosti. V prvem polčasu so imeli le eno. Z lepim volejem je po podaji Luka Shawa z leve strani v 44. minuti izenačil Bruno Fernandes.

Mbaye Diagne je poskrbel za odličen štart West Bromwicha. Foto: Reuters

Maguire zadel vratnico v zadnji akciji tekme
Diagne je v drugem polčasu zapravil še dve priložnosti za novo vodstvo gostiteljev. V zaključku tekme so močno pritisnili rdeči vragi. V 70. minuti je poskus Masona Greenwooda vratar Sam Johnstone z nogo odbil do Scotta McTominaya, njemu pa je veselje s posredovanjem na golovi črti preprečil Darnell Furlong.

V sodnikovem dodatku so se gostitelji preveč panično branili (imeli so le 27-odstotno posest žoge), nihče ni uspel zadržati žoge na sredini igrišča. V 95. minuti je branilec Harry Maguire nevarno streljal z glavo, Johnstone pa se je maksimalno iztegnil in žogo preusmeril v vratnico. Izjemna parada domačega čuvaja mreže. Takoj zatem je Craig Pawson odpiskal konec srečanja.

Rdeči vragi imajo velike težave z obrambno naravnanimi ekipami, pred tedni so doma izgubili tudi proti zadnjeuvrščenemu Sheffield Unitedu z 1:2.

Solskjaer še ni odpisal boja za naslov
"Mislim, da zdaj ni primeren trenutek, da govorimo o boju z naslov prvaka. Lahko smo zadovoljni s položajem na lestvici. Kmalu se bomo srečali z Manchester Cityjem in ne predajamo se kar vnaprej," je poudaril trener Uniteda Ole Gunnar Solskjaer, ki je bil jezen na videosodnika, ker je razveljavil odločitev glavnega sodnika Pawsona, ki je pokazal na belo točko po prekršku nad Maguirejem. "Nekdo je očitno spal pred ekranom."

Nigerijec Maja potopil Everton
Everton je presenetljivo izgubil proti Fulhamu z 0:2. Sanjsko je debitiral Nigerijec Josh Maja. Najprej je zadel v 48. minuti po podaji Ole Aine, nato pa še v 65. minuti, ko se je po strelu Harrisona Reeda žoga do njega odbila od vratnice.
Fulham, ki je prišel šele do tretje zmage v sezoni, je bil že do golov boljši tekmec, v prvem polčasu je zadel tudi vratnico.

Pierre-Emerick Aubameyang je zrežiral zmago topničarjev. Foto: Reuters

Arsenal s hat-trickom Aubameyanga odpravil Leeds
Nogometaši Arsenala so prekinili serijo treh tekem brez zmage. Na stadionu Emirates so s 4:2 premagali Leeds, junak tekme je bil Pierre-Emerick Aubameyang, ki je dosegel tri gole. Najprej je bil uspešen v 14. minuti, nato je v 41. minuti izkoristil najstrožjo kazen, v 47. minuti je povišal na 4:0. Pred tem je izid prvega polčasa postavil Hector Bellerin.

Leeds je v drugem delu le še omilil poraz z goloma Pascala Struijka in Helderja Coste.

Neto še poglobil krizo Southamptona
Southampton je izgubil proti Wolverhamptonu z 1:2. To je že šesti zaporedni poraz za izbrance Ralpha Hasenhüttla. Volkovi so se veselili prve zmage v gosteh po novembru lani. Po prvem

Timo Werner je po več kot treh mesecih zatreel mrežo. Foto: Reuters

delu ni kazalo na tak razplet, gostitelji so bili boljši in z volejem Dannyja Ingsa v 25. minuti povedli.

V 53. minuti je Ruben Neves izenačil z bele točke, potem ko je žoga v kazenskem prostoru v roko zadela Ryana Bertranda. Drugi zadetek je po lepem prodoru in strelu z desne strani kazenskega prostora dosegel Pedro Neto.

Werner končal strelsko sušo
Na zadnji tekmi kroga je Chelsea odpravil Newcastle z 2:0 in se zavihtel na četrto mesto.
Olivier Giroud, ki je v 20. minuti zamenjal poškodovanega Tammyja Abrahama, je načel mrežo srak po podaji Tima Wernerja. Nemec je v 39. minuti na daljši vratnici potisnil žogo prek golove črte za 2:0. To je bil njegov prvi zadetek po 7. novembru. 14 tekem zapored se ni vpisal med strelce.

Novi trener Thomas Tuchel je uspel preporoditi ekipo, ki je s četrto zaporedno zmago prehitela Liverpool, kar je bilo še decembra nepredstavljivo.