Diogo Jota, ki je poleti prišel iz Wolverhamptona, je zadel na vseh treh domačih tekmah. Foto: Reuters

Redsi so na Anfieldu neporaženi od aprila 2017, ko so izgubili proti Crystal Palacu z 1:2. 63 zaporednih tekem brez poraza na domači zelenici je izenačen klubski rekord, ki ga je imela legendarna zasedba Boba Paisleyja med februarjem 1978 in decembrom 1981.

Fornals kaznoval veliko napako Gomeza
Gostje so povedli v 10. minuti, ko je Joe Gomez z glavo izbil žogo naravnost na nogo Pabla Fornalsa. Španski napadalec je z natančnim strelom poslal žogo od vratnice v mrežo. Branilci naslova so imeli pobudo, toda posebno nevarni niso bili. Kljub temu so še do odmora prišli do izenačenja, ko je Arthur Musuaku v kazenskem prostoru storil prekršek nad Mohamedom Salahom, ki je nato uspešno izvedel enajstmetrovko.

V drugem polčasu je bila premoč Liverpoola še izrazitejša, imeli so tudi nekaj priložnosti. Salah je streljal mimo gola, Sadiu Manu je vratar Lukasz Fabianski ubranil, odbito žogo je Diogo Jota sicer spravil v mrežo, a se je oglasil videosodnik in razveljavil zadetek, saj je Mane pred tem v trčenju s Fabianskim storil prekršek.

Izjemna podaja Shaqirija
Jota se s sodniško odločitvijo ni strinjal, toda kmalu jo je lahko pozabil, saj je v 85. minuti zadel za tri točke. Veliko zaslug za gol Portugalca gre tudi Xherdanu Shaqiriju, ki mu je med obrambnimi igralci gostov mojstrsko podal. Jürgen Klopp je imel znova pravi občutek, saj je oba v igro poslal v 70. minuti.

Walker z izjemnim strelom priigral tri točke v rodnem Sheffieldu
Nogometaši Manchester Cityja, ki nove sezone v Premier ligi niso začeli po načrtih, so se morali zelo potruditi za poln izkupiček. Sheffield United je izgubil z 0:1 in ostaja pri dnu lestvice z eno točko. Kyle Walker, ki je celotno kariero med mladinci igral za Sheffield United, je odločil na Bramall Lanu.

Kyle Walker je imenitno zadel žogo in vratar Aaron Ramsdale je bil prekratek. Foto: Reuters

V 28. minuti je Kevin De Bruyne z leve podal do Walkerja, ki je z izjemnim strelom z desno nogo z 20 metrov poslal žogo v malo mrežico. 30-letni Walker se je lovil v Sheffieldu, za United pa je nato odigral le dve tekmi v Premier ligi, leta 2009 se je preselil k Tottenhamu, kjer je začel zelo uspešno kariero na veliki sceni.

Izbranci Pepa Guardiole so imeli v prvem polčasu veliko premoč. Vratar gostiteljev Aaron Ramsdale se je izkazal s parado po strelu Ferrana Torresa z glavo. V drugem polčasu je odlično posredoval tudi po prostem strelu Riyada Mahreza.

Sheffield United je bil v podrejenem položaju, imel je le 35-odstotno posest žoge. City je imel tudi precej več strelov (3:16, v okvir 1:8).

Guardiola: Imamo velike težave z doseganjem zadetkov
"Vedno je težko priti do treh do točk v Sheffieldu. Imajo zelo uigrano moštvo. Imamo velike težave z doseganjem zadetkov. Priigramo si veliko priložnosti, vendar smo neučinkoviti, zato smo se znova tresli do zadnje minute. V tednu dni smo odigrali že tri tekme na gostovanju. Do reprezentančnega odmora nas čakata še dve tekmi. Spored je res zgoščen in vsak igralec nam pride zelo prav v tem trenutku. Težko bo zdržati deset mesecev v takem ritmu," je poudaril Pep Guardiola, ki ni želel govoriti o napetem položaju v Barceloni. Dejal je le, da je Ronald Koeman pravi trener za Katalonce.

Naslednjo nedeljo bo na sporedu prava poslastica na stadionu Etihad, ko bo Manchester City gostil Liverpool.

Hakim Ziyech je velika okrepitev Chelseaja. Pred tem se je med strelce vpisal tudi med tednom v Ligi prvakov, tako da je po letu 2014 in Diegu Costi postal drugi igralec Chelseaja, ki je bil natančen na prvih dveh tekmah, na katerih je nastopil. Foto: Reuters

Ziyech blestel na Turf Mooru
Chelsea je zanesljivo prišel do zmage na stadionu Turf Moor. Burnley, ki še čaka na prvo zmago v tej sezoni, je izgubil z 0:3.

Hakim Ziyech je bil prvič v začetni postavi modrih in veselil se je tudi prvega zadetka v Premier ligi. V 26. minuti je bil natančen z levico z roba kazenskega prostora po podaji Tammyja Abrahama.

Po uri igre je Mason Mount izvedel kot z desne strani, obramba Burnleyja pa je popolnoma pozabila na Kurta Zoumaja, ki je pritekel v kazenski prostor in z glavo zabil žogo v mrežo. Končni izid je v 70. minuti postavil Timo Werner po podaji razigranega Ziyecha.

"Z Ziyechom smo dobili novo dimenzijo, navdušen sem," ni skrival zadovoljstva trener Frank Lampard.