Mohamed Salah in Roberto Firmino sta po dvakrat zatresla mrežo na Selhurst Parku. Foto: EPA

Klub z Anfielda je v elitnem prvenstvu sedem golov na gostovanju nazadnje dosegel leta 1991 proti Derby Countyju. Spomnimo: 4. oktobra letos so varovanci Jürgena Kloppa sami pobrali sedem žog iz svoje mreže na Villa Parku proti Aston Villi (7:2).

Že v 3. minuti je redse v vodstvo popeljal Japonec Takumi Minamino, ki je presenetljivo začel v prvi postavi. Natančno leto dni po prihodu iz Salzburga je bil to njegov prvenec v Premier ligi. V 35. minuti je na 2:0 z roba kazenskega prostora povišal podajalec pri prvem zadetku Sadio Mane, tik pred odmorom pa je po izjemnem protinapadu mrežo zatresel še Roberto Firmino.

Na začetku drugega polčasa je bil strelec Jordan Henderson, nato še enkrat Firmino, ki je spodkopal žogo, v zadnjih desetih minutah pa je z dvema goloma končni izid postavil Mohamed Salah. Igral je od 57. minute. Najprej je zadel z glavo, nato še z zavrtinčenim strelom v zgornji kot.

Everton znova ujel formo z začetka sezone

Pet točk manj kot Liverpool ima njegov mestni tekmec Everton, ki se je pobral po štirih porazih oktobra in novembra ter znova ujel pravo formo z začetka sezone.

Za tretjo zaporedno zmago je po Chelseaju in Leicestru z 2:1 porazil Arsenal. Zmagoviti zadetek je v 45. minuti po podaji Gylfija Sigurdssona iz kota na bližnji vratnici z glavo dosegel Kolumbijec Yerry Mina.

V drugem polčasu je bil najbližje izenačenju David Luiz, ki mu je veselje preprečila vratnica. Topničarji, ki so na lestvici šele na 15. mestu, tako slabo niso začeli sezone že od leta 1974.

Vardy popeljal lisice tik pod vrh
V nedeljskem derbiju je Leicester v gosteh ugnal Tottenham z 2:0. Za varovanci Joseja Mourinha je tako slab teden, saj je sredi tedna izgubil še en vroč derbi v Liverpoolu (2:1). Lisice so prvi zadetek dosegle v četrti minuti sodnikovega podaljška prvega polčasa, ko je bil z bele točke natančen Jamie Vardy. Isti igralec je po skoraj uri igre poskrbel še za drugi gol, streljal je z glavo, žoga pa se je od Tobyja Alderweirelda odbila v mrežo. Leicester bo še drugi božič zapored prebil na drugem mestu.

Jamie Vardy je poskrbel za deveto prvenstveno zmago Leicestra v tej sezoni. Foto: Reuters