Heung-min Son je blestel na stadionu Emirates. Foto: EPA

Obe londonski ekipi ostajata neporaženi, z drugim remijem pa se je zaostanek za vodilnim Manchester Cityjem povišal na štiri točke. Po koncu napetega obračuna, ki je trajal več kot 100 minut, so bili precej bolj zadovoljni gostje.

V 26. minuti je Arsenal povedel. Bukayo Saka je ušel po desni strani in poskusil z levico, žoga je zadela Cristiana Romera, spremenila smer in končala v mreži Tottenhama. Tri minute pred odmorom je z natančnim strelom v daljši kot izenačil Son po podaji Jamesa Maddisona.

Bukayo Saka je bil natančen z enajstih metrov. Foto: EPA

Na začetku drugega polčasa je po podaji s kota žoga zadela Romera v roko. Sodnik Robert Jones si je ogledal posnetek ob stranski črti in pokazal na belo točko. Saka je poslal vratarja Guglielma Vicaria v napačno smer. Veselje je bilo zelo kratko. V naslednji minuti je Jorginho izgubil žogo v svojem kazenskem prostoru, Maddison je našel Sona, ki je z desno nogo izenačil.

Najlepšo priložnost za zmago Arsenala je imel Saka v 92. minuti, njegov strel z roba kazenskega prostora pa je s parado odbil Vicario.

Liverpool ugnal West Ham
Remi londonskih tekmecev pomeni, da nista več v skupini najbližjih zasledovalcev vodilnega Manchester Cityja. To je zdaj le Liverpool, ki je na Anfieldu premagal West Ham s 3:1.

Gostitelji so povedli z zadetkom Mohameda Salaha z bele točke, tri minute pred odmorom je izenačil Jarod Bowen. Darwin Nunez je po uri igre poskrbel za novo vodstvo redsov, Diogo Jota pa je potrdil zmago pet minut pred koncem.

Ollie Watkins je odločil na Stamford Bridgeu. Foto: EPA

Chelsea po izključitvi Gusta doživel nov poraz
V veliki krizi je Chelsea. Na Stamford Bridgeu je izgubil proti Aston Villi z 0:1. V 58. minuti je bil izključen branilec modrih Malo Gusto. Sodnik Jarred Gillett je najprej pokazal rumeni karton, a si je ogledal posnetek ob stranski črti. Zaradi iztegnjenega stopala je spremenil odločitev in iz žepa potegnil rdeči karton.

V 73. minuti je Moussa Diaby odvzel žogo Thiagu Silvi in sijajno zaposlil Ollieja Watkinsa. Napadalec je v drugem poskusu poslal žogo med nogama vratarja Roberta Sancheza v mrežo.

Newcastle razbil Sheffield United
Newcastle je na zadnji tekmi kroga v Sheffieldu ugnal United z 8:0. Med strelce se je vpisalo kar osem različnih igralcev, kar se do zdaj v Premier ligi še ni zgodilo, do absolutnega rekorda v številu golov na eni tekmi – to je do zdaj dvakrat uspelo nogometašem Manchester Uniteda v letih 1995 in 2021, po enkrat pa Leicestra 2019 in Liverpoola 2022 – pa mu je zmanjkal en zadetek.

Za izbrance Eddieja Howa so v prvem polčasu zadeli Sean Longstaff, Dan Burn in Nizozemec Sven Botman, v drugem pa Callum Wilson, Anthony Gordon, Paragvajec Miguel Almiron, Brazilec Bruno Guimaraes in Šved Alexander Isak.

Rashford poškodoval rolls roycea, a se izognil poškodbam
Napadalec Manchester Uniteda Marcus Rashford je bil v soboto zvečer udeležen v prometni nesreči, ko je po zmagi nad Burnleyjem zapuščal klubsko vadbeno igrišče Carrington. Nobeno drugo vozilo ni bilo udeleženo, Rashford pa se je izognil poškodbam. Nesreča se je zgodila po tem, ko so se člani Manchester Uniteda vrnili v svojo vadbeno bazo po zmagi na stadionu Turf Moor z 1:0.

Igralci so se vrnili z ekipnim avtobusom po lastne avtomobile, preden so se odpravili domov. Rashfordova prestižna limuzina znamke Rolls Royce je utrpela veliko škodo. Na kraj dogodka je prispela policija, vendar Rashford ni potreboval zdravniške pomoči in nikogar niso aretirali.
The Sun je poročal, da je Rashford z avtomobilom zadel prometni otok na cesti ter precej poškodoval vozilo, ki naj bi bilo vredno približno 800.000 evrov.