Joao Pedro je zagotovil Brightonu točko na stadionu Emirates. Foto: EPA

Arsenal je bil v prvem delu boljši tekmec in bi lahko vodil z večjo razliko. Razpoložen je bil predvsem Bukayo Saka, ki pa ni znal premagati vratarja Barta Verbruggna. Lepo priložnost je zapravil tudi Ben White, na drugi strani se je po strelu Yankube Minteha izkazal tudi domači vratar Davida Raya.

Sedem minut pred odmor m je Saka ušel branilcu Lewisu Duanku in podal do Kaia Havertza. Nemški napadalec je z 20 metrov mojstrsko lobal vratarja Barta Verbruggna.

Kai Havertz je dosegel izjemen zadetek za vodstvo Arsenala. Foto: EPA

V 49. minuti je želel Bart Veltman hitro izvesti prosti strel, Declan Rice pa je po sodnikovem žvižgu rahlo odbil žogo, za kar je prejel drugi rumeni karton. Sodnik Chris Kavanagh je bil neusmiljen in pokazal mu je rdeči karton. Igralci, trener Mikel Arteta in navijači so bili prepričani, da tega ni storil namerno, zato so protestirali, a brez uspeha. Rice je moral prvič v Premier ligi igro zelenico zapustiti predčasno.

Z igralcem več je pobudo prevzel Brighton, ki je izenačil v 58. minuti. Strel Dannyja Welbeck je vratarju topničarjev David Raya še uspelo odbiti, a je pritekel Joao Pedro in žogo potisnil v mrežo.

Drugi zaporedni "hat-trick" Haalanda
Nogometaši Manchester Cityja so že na začetku sezone našli pravo formo. V tretjem krogu so še tretjič zmagali, na krilih razpoloženega Erlinga Haalanda so premagali West Ham v Londonu (1:3).

Erling Haaland je na treh tekmah Premier lige dosegel že sedem zadetkov. Foto: EPA

City je imel veliko premoč v prvem polčasu, priložnosti so se kar vrstile. V 10. minuti je svojo prvo izkoristil Haaland. Po golu je imela njegova ekipa še nekaj lepih priložnosti, za neučinkovitost pa je sledila kazen, Ruben Dias je s kolenom nesrečno potisnil žogo v lastno mrežo .

Haaland je po pol ure izvedel novo mojstrovino. V kazenskem prostoru je sprejel žogo, nato pa z močnim strelom pod prečko utišal domače navijače.

V drugem delu premoč gostov ni bila več tako izrazita. West Ham je bil blizu izenačenja na 2:2. V 52. minuti je Mohamed Kudus zadel vratnico po protinapadu. Po tem so nekaj časa celo Londončani prevladovali na igrišču, a je Pep Guardiola z menjavami vendarle zaustavil njihov nalet. Zmago je potrdil Haaland, ki ga od odmora pa do tega trenutka ni bilo videti igrišču. V 83. minuti mu je Matheus Nunes lepo podal žogo v prazen prostor, Norvežan je neoviran stekel proti vratarju ter ga brez težav premagal. To je bil njegov drugi zaporedni "hat-trick".