Duje Ćaleta-Car je sredi drugega polčasa dosegel tretji zadetek za Southampton, ki je bil zares učinkovit. Foto: EPA

Topničarji so po odlični sezoni v zadnjih tednih v krizi. V Liverpoolu so zapravili vodstvo z 2:0, tudi proti West Hamu so osvojili le točko (2:2) in visoka prednost je začela hitro kopneti.

V sredo zvečer derbi vodilnih
Manchester City zaostaja le še pet točk in ima kar dve tekmi manj. V sredo ob 21.00 se bosta vodilni ekipi Premier lige srečali na stadionu Etihad.

Argentinski vezist Carlos Alcaraz je že v 28. sekundi napovedal, da bo to nov zahteven večer za Arsenal na stadionu Emirates. Foto: EPA

Alcaraz kaznoval veliko napako vratarja Ramsdala
Gostje, ki se krčevito borijo za obstanek med elitno druščino, so sanjsko odprli obračun na stadionu Emirates. Vratar Arsenala Aaron Ramsdale še ni imel prave koncentracije v prvi minuti, ko je podal naravnost na nogo Carlosa Alcaraza. Argentinski vezist je žogo z 18 metrov poslal v mrežo.

Walcott zadel proti nekdanjim soigralcem
Po četrt ure igre je Alcaraz lepo zaposlil Thea Walcotta. 34-letni napadalec, ki je med letoma 2006 in 2018 igral za Arsenal, je z desetih metrov z desne strani povišal na 0:2.

Martinelli hitro znižal zaostanek
V 20. minuti je zaostanek zmanjšal Gabriel Martinelli, ki je bil natančen po strelu iz obrata, z desne strani je podal Bukayo Saka. V sodnikovem dodatku prvega polčasa je branilec Ben White najvišje skočil po podaji iz kota, a je odlični Alcaraz preprečil izenačenje, ko je z golove črte žogo izbil z glavo.

Kapetan Martin Ödegaard in Thomas Partey sta bila razočarana po novem remiju. Arsenal je na zadnjih treh tekmah osvojil le tri točke. Foto: EPA

Ćaleta-Car na pravem mestu z glavo
V 66. minuti je Armel Bella Kotchap po podaji iz kota z glavo podaljšal žogo pred vrata, 192 cm visoki branilec iz Šibenika Duje Ćaleta-Car pa jo je s štirih metrov z glavo poslal v mrežo za 1:3.

Izjemen strel kapetana Ödegaarda
Southamptonu prednost dveh zadetkov vseeno ni zadostovala za polni izkupiček. Arsenal je v zadnjih minutah vse moči usmeril v napad. Kapetan Martin Ödegaard si je v 88. minuti izmenjal dvojno podajo z Whitom, nato pa s 17 metrov mojstrsko zavrtinčil žogo v mrežo.

Saka izenačil in dal znak za popoln napad
V 90. minuti je rezervist Reiss Nelson močno streljal, vratar Gavin Bazunu je žogo odbil v sredino kazenskega prostora, pritekel je Saka in jo s sedmih metrov potisnil v mrežo za 3:3.

Trossard stresel prečko
Navijači Arsenala, ki so bili že precej obupani, so skočili na noge, četrti sodnik pa je vlil dodatno upanje, ko je pokazal, da bo na sporedu še osem minut dodatka. Gostje so bili popolnoma pri koncu z močmi in četrti zadetek Arsenala je visel v zraku. V 92. minuti je Leandro Trossard z 20 metrov stresel prečko. Tri minute zatem je Nelson s 14 metrov malce zgrešil vrata. Tekma je trajala kar 100 minut, a zmagovitega zadetka ni bilo in razočaranje pri gostiteljih je bilo veliko.

Trener Mikel Arteta se je lahko le držal za glavo v sodnikovem dodatku, ko so njegovi varovanci zapravili številne priložnosti za zmago. Foto: EPA

Arteta komaj čaka na sredo
"Mlada ekipa se je odlično odzvala po zaostanku z 1:3. Priigrali smo si veliko priložnosti. Užival sem na tej tekmi. Ko smo v zaostanku , imajo fantje res neverjeten motiv, da se vrnejo. Ob odmoru so bili izjemno motivirani v garderobi. Jasno je, da smo naredili preveč napak v obrambi," je poudaril trener Arsenala Mikel Arteta.

"Komaj čakamo na obračun vodilnih v sredo. Vsi si želijo igrati na takih tekmah. Vložek je ogromen in seveda si želimo odnesti tri točke," je pred obračunom vodilnih sporočil strateg Arsenala.

Newcastle odčital lekcijo Tottenhamu
Nogometaši Newcastla so odpravili Tottenham kar s 6:1. Pet golov so zabili v prvi polovici prvega polčasa. Srake so na lestvici zaradi boljše razlike v zadetkim na tretjem mestu prehitele Manchester United. Oba kluba imata 59 točk, le da so rdeči vragi odigrali tekmo manj.

Alexander Isak je v 21. minuti že zapečatil usodo Tottenhama. Foto: Reuters

Tottenham je po dveh zaporednih porazih v vse večjih težavah. Zdaj s tekmo več od Newcastla zaostaja šest točk, pretijo pa mu Aston Villa (51), ter s tekmo manj Liverpool (50) in Brighton (49), ki je odigral kar tri tekme manj od Tottenhama.

Po odhodu trenerja Antonia Conteja so Londončani osvojili le štiri od 12 točk. Po 21 minutah so zaostajali že z 0:5, zadeli pa so Jacob Murphy (2., 9.), Joelinton (6.), ter Alexander Isak (19., 21.).

Na začetku drugega polčasa je s 24. zadetkom v prvenstvu znižal Harry Kane, končni izid pa je v 67. postavil Callum Wilson.