Declan Rice je ob koncu tekme kaznoval neodločeno obrambo Uniteda. Foto: Reuters

Arsenal je začel bolje, United pa je povedel iz svoje prve akcije, in sicer v 27. minuti, ko je Christian Eriksen ukradel žogo, z njo stekel 25 metrov, na levi strani je našel Marcusa Rashforda, ki je po lepem preigravanju žogo poslal diagonalno mimo Aarona Ramsdala.

Martin Odegaard je po sijajni akciji zadel za 1:1. Foto: Reuters

Hiter odgovor topničarjev
Gostitelji so odgovorili takoj v naslednji akciji, ko so sijajno kombinirali na levi strani, učinkovito so izigrali obrambo gostov, na sredini kazenskega prostora je tako osamljen ostal Martin Odegaard, ki je z močnim strelom izenačil.

VAR dvakrat usodno posegel
V drugem polčasu je obe ekipi v slabo voljo spravila odločitev VAR-a. Najprej je ta razveljavil enajstmetrovko v korist Arsenala, v 88. minuti pa zadetek Garnacha (igralec Uniteda je bil za drobec v prepovedanem položaju).

Odločil Declan Rice
Ko je kazalo, da se bo tekma končala brez zmagovalcev, je odločitev padla v 96. minuti, ko so gostitelji izvajali že 12. kot na tekmi. Žogo je povsem na levi strani sprejel Declan Rice, mojstrsko jo je ukrotil in nato ob desni vratnici vratarja Andreja Onane spravil v gol. Gostje so iz obupa lovili morebitno izenačenje, a so v obrambi puščali preveč prostora, tako je Gabriel Jesus v 101. minuti v hitrem protinapadu postavil izid tekme.

Mohamed Salah bo gole še zabijal za Liverpool. Foto: Reuters

Zavrnili visoko ponudbo za Salaha
V nedeljo je Liverpool visoko premagal Aston Villo s 3:0. Pred tekmo je bilo veliko govora o morebitnem odhodu Mohameda Salaha v Al Itihad (prestopni rok v Savdski Arabiji se konča šele čez dva tedna), saj je Liverpool zavrnil ponudbo v vrednosti 150 milijonov funtov (okrog 175 milijonov evrov).

Tretja zaporedna zmaga Liverpoola
31-letni Salah je nato na začetku drugega polčasa z lepim golom postavil izid tekme, ki je potrdil že tretjo zaporedno zmago rdečih v novi sezoni. Že v tretji minuti je sicer zadel Dominik Szoboszlai (prvenec za Liverpool), drugi gol pa je Liverpool dosegel v 22. minuti, ko je močno streljal Darwin Nunez, žoga pa se je od Mattyja Casha odbila v gol.

Erling Braut Haaland tudi v novi sezoni zabija kot po tekočem traku. Foto: Reuters

Šele drugič 3 x 3
Napadalci so bili izjemno učinkoviti v soboto, ko se je šele drugič v zgodovini Premier league zgodilo, da so trije igralci v istem dnevu dosegli hat-trick. Zgodovina se je prvič pisala 23. septembra leta 1995 (takrat so zadeli Robbie Fowler, Alan Shearer in Tony Yeboah), ponovitev pa so spisali Erling Haaland, Son Heung-min in Evan Ferguson.

Manchester City je visoko ugnal Fulham s 5:1, pri tem pa je zanimivo, da so angleški prvaki v okvir vrat sprožili "vsega" pet strelov, žoge pa so prav v vseh primerih končale v mreži. Tottenham je s 5:2 v gosteh ukanil Burnley, Brigthon pa s 3:1 Newcastle.