Gabriel Martinelli je poskrbel za veliko veselje na razprodanem stadionu Emirates. Foto: Reuters

V lanski sezoni sta se ekipi dolgo časa enakovredno borili za naslov. Arsenal je imel že osem točk naskoka, a je nato spomladi izgubil obe medsebojni tekmi (1:3 in 1:4), nato pa je popolnoma popustil in varovanci Pepa Guardiole so osvojili peti naslov v zadnjih šestih letih.

Tokrat je večji del tekme pred 60.233 gledalci na stadionu Emirates potekal v taktičnem boju. Štiri minute pred koncem so zmagovito akcijo zrežirali trije rezervisti. Takehiro Tomijasu je z glavo podaljšal žogo do Kaija Havertza, Nemec pa je podal do Martinellija. Napadalec se je odločil za strel z roba kazenskega prostora z desno nogo, žoga je zadela Nathana Akeja v obraz, spremenila smer in končala v mreži. To je bil drugi strel gostiteljev v okvir vrat, aktualni prvaki so v 94 minutah le enkrat merili v okvir vrat.

Erling Haaland je bil zelo razočarani po koncu tekme. Norvežan tokrat ni imel svojega večera. Foto: EPA

Sinjemodri po skoraj petih letih izgubili dvakrat zapored
Trener Mikel Arteta je norel od navdušenja, na tribunah so bili navijači v ekstazi, vse od 21. decembra 2015 so čakali na prvo zmago nad Manchester Cityjem. Takrat je Pep Guardiola še sedel na klopi Bayerna, tokrat pa je moral čestitati Arteti. Sinjemodri so po skoraj petih letih izgubili dve tekmi zapored v Premier ligi. To se je pred tem zadnjič zgodilo 22. in 26. decembra 2018.

Liverpool je imel priložnost, da se na točko približa vodilnemu Tottenhamu, a je Brighton iztržil točko (2:2)

Dunk zagotovil Brightonu točko proti Liverpoolu
Brighton je povedel v 20. minuti po golu Simona Adingre, nato pa je še pred polčasom dvakrat zadel Mohamed Salah. Najprej je bil natančen v 40. minuti, pet minut pozneje pa je izkoristil še najstrožjo kazen. Po neodločnosti v obrambi rdečih ob prostem strelu je v 78. minuti izenačil Lewis Dunk.

Na lestvici je še naprej na vrhu Tottenham, ki ima tako kot Arsenal 20 točk, a je v dozdajšnjem poteku sezone dosegel dva gola več. Manchester City je tretji z 18 točkami.