Roberto Firmino je odščipnil dve pomembni točki Arsenalu v boju za naslov. Foto: Reuters

Najbolj zadovoljni z delitvijo točk so bili v taboru Manchester Cityja. Branilci naslova zdaj zaostajajo za Arsenalom le še šest točk, imajo pa tudi tekmo manj. Ekipi se bosta 26. aprila srečali na stadionu Etihad. Če izbranci Pepa Guardiola dobijo vse tekme do konca, bodo ubranili naslov, saj imajo tudi boljšo razliko v zadetkih.

Gabriel Martinelli je v 8. minuti kaznoval veliko napako Virgila van Dijka. Foto: Reuters

Martinelli kaznoval veliko napako van Dijka
Za Londončane se je tekma v izjemnem vzdušju začela sanjsko. Že v 8. minuti je Martin Ödegaard skušal podati v kazenski prostor gostiteljev, Virgil van Dijk pa je nespretno izbil žogo naravnost na nogo Gabriela Martinellija. Napadalec je mojstrsko zadržal žogo, Trent Alexander Arnold je bil prepozen, nato pa jo je s konico nogometnega čevlja poslal mimo Alissona Beckerja v mrežo.

Gabriel Jesus natančen z glavo
Topničarji so bili razigrani. V 28. minuti je Granit Xhaka v kazenskem prostoru zaposlil Martinellija, ki je poslal natančen predložek pred vrata, Gabriel Jesus pa je z glavo povišal na 0:2. Van Dijk in Jordan Henderson sta zelo slabo posredovala pred vrati.

Gabirel Jesus je kronal imenitno predstavo Arsenala v uvodne pol ure. Foto: Reuters

Salah vlil upanje še pred odmorom
Po pol ure igre se je Liverpool prebudil. Najprej je Mohamed Salah v 33. minuti po podaji Hendersona z desne strani streljal malce mimo vrat. Tri minute pred odhodom na odmor je Egipčan vendarle znižal iz bližine, potem ko je izkoristil podajo Hendersona z leve strani.

Pomočnik sodnika Hatzidakis s komolcem udaril Robertsona
Ob odhodu v garderobe se je zgodil incident, ko je pomočnik glavnega sodnika Constantine Hatzidakis s komolcem udaril v obraz levega bočnega branilca Liverpoola Andyja Robertsona. Spor bo preiskala disciplinska komisija, Robertson je prejel tudi rumeni karton zaradi ugovarjanja.

Mohamed Salah je zelo slabo izvedel strel z bele točke na začetku drugega polčasa. Foto: Reuters

Salah zelo slabo izvedel najstrožjo kazen
Na začetku drugega polčasa je Liverpool silovito pritisnil. Rob Holding je v 52. minuti v kazenskem prostoru podrl Dioga Joto in sodnik Paul Tierney je takoj pokazal na belo točko.
Salah si je nastavil žogo in streljal mimo gola.

Joker Firmino zagotovil točko
Trener Jürgen Klopp je vse stavil na napad. Vstopili so Thiago Alcanatara, Darwin Nunez in v 78. minuti tudi Roberto Firmino. Topničarji so se krčevito branili, vratar Aaron Ramsdale pa je bil na velikih preizkušnjah. V 81. minuti je odbil strel Nuneza, ki je pritekel sam pred vratarja Arsenala.

Tri minute pred koncem rednega dela je Alexander Arnold na desni strani preigral Oleksandra Zničenka. Žogo mu je potisnil med nogama, nato pa poslal natančen predložek na daljšo vratnico, kjer je Roberto Firmino z glavo zatresel mrežo.

Arsenal se lahko za točko zahvali vratarju Ramsdalu
Na sporedu je bilo še šest minut sodnikovega dodatka. Topničarji so se pošteno tresli za točko. V 95. minuti je Salah zavrtinčil žogo v desni zgornji kot, Ramsdale pa se je izkazal s sijajno parado in jo odbil v kot.

Aaron Ramsdale je dvakrat izjemno posredoval v sodnikovem dodatku in preprečil zmago Liverpoola. Foto: Reuters

V zadnjih sekundah je Nunez z glavo podaljšal žogo pred vrata, Ibrahimi Konateju pa z enega mesta s prsmi ni uspelo ukaniti izjemnega Ramsdala, ki je na golovi črti ohranil točko.

Arteta na igrišču ob zadnji zmagi topničarjev na Anfieldu
Pred enajstimi leti je bil trener Arsenala Mikel Arteta še na zelenici, ko so topničarji zadnjič odnesli tri točke z Anfielda. V zadnjem desetletju so doživeli nekaj visokih porazov, lani je bil Liverpool boljši s 4:0.

V letošnji sezoni Arsenal lovi prvi naslov po letu 2004, ko pod vodstvom Arsena Wengerja ni doživel poraza.

Crystal Palace v drugem polčasu razbil Leeds
Drugo nedeljsko tekmo sta odigrala kandidata za izpad Leeds in Crystal Palace. Kar s 5:1 so dvoboj dobili Londončani, čeprav so v prvem polčasu zaostajali, izenačili pa v sodniškem dodatku prvega dela. Toda v nadaljevanju so mrežo zatresli kar štirikrat, dvakrat Jordan Ayew. Crystal Palace je lahko zdaj precej mirnejši, medtem ko Leeds ostaja v težkem položaju.