Rdeči ali sinjemodri? Na skupno 183. mestnem derbiju Manchestra ni bilo golov, z izkupičkom 76-53-54 tehtnica zgodovinsko ostaja izrazito na strani Uniteda. Foto: Reuters

Prvi obračun teh klubov pred praznimi tribunami v zgodovini se je končal brez golov, tekma je razočarala, ne samo zaradi dejstva, da ni bilo golov, ni bilo niti prave vneme in energije.

Videti je bilo, kot da sta ekipi že vnaprej zadovoljni z delitvijo točk, igrali sta previdno. Nekoliko več so poskušali nogometaši Cityja, v prvem polčasu sta priložnosti zapravila Rijad Mahrez in Kevin De Bruyne.

Po en strel v okvir na polčas na ekipo
Tako v prvem kot v drugem polčasu sta ekipi sprožili le po en strel v okvir vrat, dolgočasje dokazujeta le dva rumena kartona, zadovoljstvo z rezultatom pa le po ena menjava na vsaki strani.

Chelsea z obilo smole pri Evertonu
Na večerni sobotni tekmi je Chelsea izgubil pri Evertonu v Liverpoolu z 0:1, edini gol je prejel z bele točke, s katere je bil v 22. minuti natančen Islandec Gylfi Sigurddson. Predtem je vratar Londončanov Edouard Mendy nespretno podrl najboljšega strelca lige Dominica Calvert-Lewina.

Chelsea je pred 2000 gledalci sicer več napadal, imel nekaj priložnosti, dvakrat zadel tudi vratnico. V prvem polčasu Reece James, v drugem pa s prostega strela Mason Mount. A mreža je bila zanj zakleta, tako da je klonil prvič po septembru in porazu proti Liverpoolu v uvodnem krogu nove sezone.