Trezegeut je bil junak velike zmage Aston Ville. Foto: Reuters

Topničarji so v prejšnjem tednu ugnali najboljši angleški ekipi trenutno. Od Liverpoola so bili boljši v Premier ligi, od Manchester Cityja pa v polfinalu Pokala FA. Če osvojijo lovoriko v tem prestižnem tekmovanju, si bodo zagotovili Evropsko ligo, po porazu z moštvom iz Birminghama so namreč že ostali brez možnosti, da si Evropo zagotovijo prek Premier lige.
Arsenal je dobil zadnjih sedem medsebojnih tekem z Aston Villo, in to s skupnim izidom 23:3.

Na Villa Parku so imeli Londončani premoč, a je bila ta jalova. Gostitelji so brez težav zadržali priigrano vodstvo, s tremi točkami pa so pri 34. točkah ujeli Watford, ga tudi prehiteli in pobegnili z mest, ki vodijo v nižji rang tekmovanja. Aston Villa bo imela usodo v zadnjem krogu tako v svojih rokah, zaradi te zmage pa še ni varen niti West Ham.

Odločitev je padla v 27. minuti, ko je s kota podal Tyrone Mings. Žoga je preletela vse v skoku in v kazenskem prostoru prišla do Trezegueta, Egipčan pa jo je z volejem spravil v mrežo. Arsenal je bil najbližje zadetku v 77. minuti. Kmalu zatem, ko so levi v protinapadu zapravili lepo priložnost za povišanje prednosti, je z glavo streljal Eddie Nketiah, a mu je veselje preprečila vratnica, od katere se je žoga srečno odbila v rokePepeja Reine.

Raheem Sterling je blestel na Vicarage Roadu. Foto: Reuters

Vrsta Pepa Guardiole se je poigrala z Watfordom, ki se lahko zahvali Benu Fosterju, da zmaga gostov ni bila še višja, kajti sprožili so kar 26 strelov, deset od tega v okvir vrat, gostitelji pa so streljali le dvakrat, nikoli pa v okvir. Posest žoge je bila kar 77 odstotkov časa v nogah Cityja, ki je povedel v 31. minuti, ko je Kyle Walker podal z desne strani v kazenski prostor, kjer jo je Raheem Sterling zaustavil, nato pa s silovitim udarcem poslal v mrežo.

Sterling se je med strelce vpisal znova v 40. minuti. Ko je prodiral v kazenskem prostoru, ga je spotaknil Will Hughes. Sterling je prevzel odgovornost in izvedel udarec z bele točke, ki pa ga je Foster zaustavil, toda odbito žogo je angleški reprezentant, ki je zdaj pri 85 golih v Premier ligi, poslal za njegov hrbet. V 63. minuti je Kevin De Bruyne z imenitno podajo v globino zaposlil Sterlinga. Foster je njegov poskus ubranil, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Phil Foden.

Končni izid je v 66. minuti postavil Aymeric Laporte, ki je po podaji De Bruyneja s prostega strela zadel z glavo. City je 13. zapored premagal Watford, katerega mrežo je v tej sezoni na dveh tekmah zatresel kar 12-krat, s čimer je izenačil rekord Premier lige.