Jack Grealish, ki ni igral proti Grčiji, je načel mrežo Finske. Foto: EPA

S tem so Angleži vsaj delno popravili vtis. Trener Lee Carsley je prejel številne kritike otoških medijev. Še enega spodrsljaja si ni smel privoščiti. V začetno postavo so se vrnili Dean Henderson, Kyle Walker, Marc Guehi, Marc Gomes, Jack Grealish in Harry Kane.

Declan Rice je potrdil zmago Angležev. Foto: EPA

V 18. minuti je Angel Gomes podal do Grealisha, ki se je znašel sam pred Lukašem Hradeckim in zatresel mrežo.

Na začetku drugega polčasa so Finci pritisnili. V 57. minuti je Fredrik Jensen s petih metrov poslal žogo čez vrata.

Četrt ure pred koncem je Trent Alexander-Arnold s prostega strela z leve strani z 20 metrov mojstrsko zavrtinčil žogo pod prečko.

Šest minut pred koncem je Ollie Watkins ušel po levi strani in podal pred vrata, pritekel je Declan Rice in iz bližine potisnil žogo v mrežo. Finci so v 87. minuti omilili poraz. Arttu Hoskonen je zadel z glavo po podaji iz kota.

Angleški selektor Lee Carsley bi se želel Grkom oddolžiti že naslednji teden
Anastasios Bakasetas je dosegel vodilni zadetek za Grčijo. Foto: EPA

Grčija ugnala Irsko in še vedno ni oddala točke
Grčija ostaja na vrhu skupine B2, zbrala je maksimalnih 12 točk, potem ko je v Pireju odpravila Irsko z 2:0.

Na stadionu Georgiosa Karaiskakisa je v 48. minuti Anastasios Bakasetas zadel po lepi akciji Christosa Tzolisa po levi strani. V sodnikovem dodatku je zmago potrdil rezervist Petros Mantalos.

Zmaga Makedoncev v Armeniji
V skupini C4 je vodilna Severna Makedonija v gosteh z 2:0 ugnala Armenijo. Makedonci so se z 10 točkami utrdili na vrhu lestvice.