Tranquillo Barnetta je dvakrat zabil na Wembleyju, a to ni bilo dovolj za zmago Švice. Ta je Anglijo ugnala le enkrat na zadnjih 18 medsebojnih tekmah. Foto: EPA
Ashley Young
Ashley Young je postavil končni izid v Londonu. Angleži doma niso zmagali že štirikrat zapored, kar se jim je zgodilo prvič po 30 letih. Foto: Reuters
Radomir Djalović
Radomir Djalović (levo) je v Podgorici Črno goro popeljal v vodstvo proti Bolgariji. Foto: Reuters
Rusija - Armenija
Rusija je po zaostanku zanesljivo opravila z Armenijo. Foto: EPA
Zadetki s sobotnih kvalifikacijskih srečanj

Na Wembleyju, kjer so prvi žvižg slovenskega sodnika Damirja Skomine slišali ob 17.45, so gledalci videli zelo zanimivo tekmo. V 32. in 35. minuti je z dveh prostih strelov pogumne Švicarje v vodstvo z 0:2 popeljal Tranquillo Barnetta.
Prvič je ob njegovi podaji v kazenski prostor žoga preletela vse igralce (prenizek je bil Rio Ferdinand) in ob levi, daljši vratnici končala v mreži presenečenega Joea Harta. Tri minute pozneje je Barnetta izvajal prosti strel na levi strani kazenskega prostora, v "živem zidu" je James Milner odskočil od Thea Walcotta, in Hart je bil ob desni, krajši vratnici znova premagan.
Izenačila Lampard in njegova menjava Young
V 37. minuti je izid z 11-metrovke znižal Frank Lampard. Prekršek v kazenskem prostoru je nad Jackom Wilsherom storil njegov soigralec pri Arsenalu Johan Djourou. Angleži tudi na izenačenje niso čakali dolgo, v 51. minuti je z lepim diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora zadel rezervist Ashley Young, ki je ob polčasu zamenjal ravno Lamparda.
Do konca tekme sta imeli obe moštvi še nekaj lepih priložnosti, vendar se mreža ni več zatresla. V 71. minuti je nemogoče zgrešil Darren Bent. Vratar Diego Benaglio je bil že na tleh, angleški napadalec pa je žogo poslal čez prečko. Wayne Rooney zaradi kartonov ni igral.
Anglija z 11 točkami vodi na lestvici, toliko točk ima tudi Črna gora. Švica in Bolgarija, ki sta do zdaj na petih tekmah osvojili le po pet točk, se bosta morali počasi sprijazniti, da se ne bosta uvrstili na prvenstvo stare celine, ki bo prihodnje leto v Ukrajini in na Poljskem.
Črnogorci prejeli prvi gol v kvalifikacijah
Črnogorci so v Podgorici proti Bolgarom povedli v 53. minuti, z lepim volejem je mrežo zatresel Radomir Djalović. 13 minut pozneje je prvi gol gostiteljem v kvalifikacijah zabil Ivelin Popov iz bližine. Črna gora je še pred prvim zadetkom dvakrat merila v okvir vrat.
V skupini B je Rusija s 3:1 premagala Armenijo. Gostje so sicer povedli, preobrat pa je s "hat-trickom" zrežiral Roman Pavljučenko.
Skupina B:
RUSIJA - ARMENIJA 3:1 (1:1)
Pavljučenko 26., 59., 73./11-m; Pizzelli 25.

SLOVAŠKA - ANDORA 1:0 (0:0)
Karhan 63.

MAKEDONIJA - IRSKA 0:2 (0:2)
Keane 8., 36.

IRSKA 6 4 1 1 11:6 13
RUSIJA 6 4 1 1 9:4 13 SLOVAŠKA 6 4 1 1 6:4 13 ARMENIJA 6 2 2 2 10:7 8 MAKEDONIJA 6 1 1 4 5:8 4 ANDORA 6 0 0 5 1:13 0

Skupina F:

LATVIJA - IZRAEL 1:2 (0:2)
Cauna 61./11-m; Benayoun 19., Ben Haim 43./11-m

GRČIJA - MALTA 3:1 (2:0)
Fetafatzidis 8., 64., Papadopoulos 26.; Mifsud 54.

Odigrano v petek:
HRVAŠKA
- GRUZIJA 2:1 (0:1)
Mandžukić 76., Kalinić 78.; Kankava 17.

GRČIJA 6 4 2 0 8:3 14 HRVAŠKA 6 4 1 1 10:3 13 IZRAEL 7 4 1 2 10:7 13 GRUZIJA 7 2 3 2 5:5 9 LATVIJA 6 1 1 4 5:9 4 MALTA 6 0 0 6 2:13 0

Skupina G:

ANGLIJA - ŠVICA 2:2 (1:2)
Lampard 37./11-m, Young 51.; Barnetta 32., 35.
Sodil je Damir Skomina.

ČRNA GORA - BOLGARIJA 1:1 (0:0)
Djalović 53.; Popov 66.

ANGLIJA 5 3 2 0 11:3 11 ČRNA GORA 5 3 2 0 4:1 11 ŠVICA 5 1 2 2 7:7 5 BOLGARIJA 5 1 2 2 2:6 5 WALES 4 0 0 4 1:8 0