... Juan Pablo Sorin pa takole za 3:0.

Varovanci Marcela Bielse so prikazali eno najboljših predstav pod njegovim petletnim vodstvom. Skozi vse srečanje so narekovali visok ritem igre in si poleg zadetkov pripravili še nekaj lepih priložnosti.

V vodstvo jih je v 33. minuti s prostega strela popeljal Carlos Tevez, ki je z enakega položaja dosegel gol že v četrtfinalu. Preostala zadetka sta v 50. in 80. minuti prispevala Luis Gonzalez in Juan Pablo Sorin.

Branilci naslova, ki so prejšnji mesec na prijateljski tekmi v Miamiju gavče ugnali z 2:0, so izgubili šele drugič na zadnjih enajstih srečanjih.

"Ne igramo pogosto tako dobro in zmagujemo tako prepričljivo. Zame je to prijetno presenečenje," je po tekmi zadovoljen razlagal Bielsa.

Kolumbijski selektor Reinaldo Rueda je povedal: "Argentinci so bili agresivni vse od začetka, mi pa nismo imeli odgovora. Ob pomanjkanju prostora smo se premalo gibali."