Arsenal je ubranil lanski naslov, ko je bil boljši od Hull Cityja, medtem ko je Aston Villa sloviti pokal nazadnje osvojila daljnega leta 1957. Tokrat ni ponovila polfinalne predstave, ko je prav tako na Wembleyju izločila Liverpool. Foto: EPA
Alexis Sanchez
Alexis Sanchez je v 50. minuti z najlepšim zadetkom na tekmi s 25 metrov povišal na 2:0. Foto: EPA

Finalna tekma v najstarejšem klubskem nogometnem tekmovanju je bila tradicionalno odigrana na kultnem Wembleyju. Arsenal, ki je ubranil lanski naslov, je bil ves čas boljši tekmec in prvič zadel v 40. minuti, ko je Theo Walcott po predložku z leve strani in podaljšanju z glavo Alexisa Sancheza v mrežo poslal žogo z 10 metrov.

Kmalu po začetku drugega polčasa je Čilenec s sijajnim strelom s 25 metrov pod prečko povišal na 2:0. V 62. minuti je Per Mertesacker po kotu iz bližine z glavo dosegel tretji gol za Arsenal, končni izid pa je 93. minuti postavil rezervist Olivier Giroud.
To je 12. slavje v FA-pokalu za topničarje (šesto pod vodstvom trenerja Arsena Wengerja, s čimer je izenačil dosežek Georgea Ramsayja (Aston Villa, 1887-1920)). Eno zmago manj ima Manchester United.