Robin van Persie in Emmanuel Adebayor - prvi imeni obračuna na Emiratesu. Foto: EPA
Ruud van Nistelrooy je srečno dosegel zmagoviti zadetek. Foto: EPA
Anatolij Timoščuk
Anatolij Timoščuk je takole ustavljal Rafaela van der Vaarta. Foto: Reuters
Dimitar Berbatov in Wayne Rooney
Dimitar Berbatov je ob prvem zadetku izkoristil darilo Thomasa Augustinussena, ki je žogo odbil na njegovo nogo. Foto: Reuters
Vincenzo Iaquinta
Vincenzo Iaquinta je preprečil prvovrstno senzacijo v Minsku. Foto: Reuters
Marcos Senna
Marcos Senna je mojstrsko - čez živi zid - izvedel prosti strel z okoli 25 metrov. Artur Boruc je bil nemočen. Foto: Reuters
Ze Roberto
Takole je mrežo zatresel Ze Roberto. Foto: Reuters

Portugalci so bili v uvodne pol ure boljši nasprotnik. Cristian Rodriguez je zadel celo prečko, po strelu Lisandra Lopeza iz obrata pa je žogo z golove črte izbil Gael Clichy. Topničarji so povedli v 31. minuti. Emmanuel Adebayor je na podajo Cesca Fabregasa vtekel v kazenski prostor, podal v sredino, kjer je Robin van Persie z drsečim štartom zatresel mrežo. V 40. minuti je semafor kazal 2:0, potem ko je Adebayor po podaji Van Persieja s kota zadel z glavo.

Nizozemec je v 48. minuti mojstrsko dosegel še svoj drugi gol in razblinil vsakršne upe Porta. Piko na i je z enajstmetrovke postavil Adebayor.

Real zmagal, čeprav ni blestel
Madridski Real se s polnim plenom (1:2) vrača s težkega gostovanja v St. Peterburgu. Zenit bi si zaslužili vsaj točko, saj so v drugi polovici 2. polčasa povsem zasenčili Madridčane, ki so krčevito branili vodstvo 2:1. Španci so povedli že v 4. minuti, ko je predložek Rafaela van der Vaarta v kazenski prostor v svojo mrežo nerodno poslal Tomaš Hubočan. Za izenačenje je v 25. minuti poskrbela naveza Andrej Aršavin-Danny. Prvi je podal, drugi pa je ušel Gabrielu Heinzeju in z 10 metrov matiral Ikerja Casillasa.

Še ena nespretnost usodna za Ruse
A že malo pozneje (31.) je semafor kazal 1:2. Rafael van der Vaart je ustreli z roba kazenskega prostora, grdo zgrešil, a pred vrati je Sebastian Puygrenier žogo nerodno preusmeril na nogo Ruuda van Nistelrooya, ki je s strelom za vratnico matiral Vjačeslava Malafejeva. V zadnjih 20 minutah tekme so varovanci Dicka Advocaata stisnili Real, priložnosti so se vrstile, vendar je mreža ostala nedotaknjena. Še najbližje golu je bil Andrej Aršavin, ki je v 78. minuti zatresel vratnico. Statistika govori o očitni premoči Zenita: 58:42 posest žoge in 16 (7):14 (5) streli na gol.

Je Juventus podcenjeval Bate?
V drugi tekmi skupine H je Juventus v Minsku remiziral z Batejem (2:2). Po 23 minutah je celo kazalo na veliko presenečenje, saj so Belorusi prek Sergeja Krivca in Igorja Staševiča vodili že z 2:0. To je očitno streznilo "staro damo", ki je do odmora poravnala izid. Vincenzo Iaquinta je najprej zadel z glavo, v 3. (!) minuti sodnikovega podaljška pa je Sergeja Veremko premagal še s strelom po tleh.

Prvenec Berbatova v dresu Manchestra
Evropski prvak Manchester United je dosegel rutinsko zmago (0:3) v Aalborgu. Dimitar Berbatov je dosegel prva zadetka v rdečem dresu. Obračun med Villarrealom in Celticom (1:0) je s prostega strela odločil Marcos Senna.

Ze Roberto priboril remi Bayernu
Bayern je po dveh porazih v domačem prvenstvu želel prekiniti krizo z zmago nad Lyonom, a se je moral na koncu zadovoljiti le z remijem (1:1). Francoski prvaki so v 25. minuti utišali Allianz Areno, saj je prosti strel Juninha z več kot 40 metrov Martin Demichelis nespretno preusmeril v svojo mrežo. Poraz Bavarcev je v 52. minuti preprečil Ze Roberto, ki je z glavo (podajalec Miroslav Klose) matiral Huga Llorisa.