Luis Fabiano je v Sevilli postavil izid polčasa 2:1. Foto: EPA
Eduardo (levo) in Cesc Fabregas
Napadalec Arsenala Eduardo je dosegel svoj drugi gol v letošnji Ligi prvakov. Foto: Reuters
Bojan Krkić
Bojan Krkić je igral namesto poškodovanega Thierryja Henryja. Foto: EPA
Prizor s tekme Lyon - Barcelona
Trener Barcelone Frank Rijkaard je bil zaradi prerekanja s sodnikom izključen v 45. minuti. Foto: Reuters
Fernando Meira in Ciprian Marica
Fernando Meira in Ciprian Marica sta se takole veselila prvih točk Stuttgarta v letošnji Ligi prvakov. Foto: EPA
Carlos Tevez
Carlos Tevez je začel preobrat Manchester Uniteda na Old Traffordu. Foto: EPA
Roma je že v prvem polčasu odločila zmagovalca v Kijevu. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimovic se je znova vpisal med strelce. Foto: EPA

Sevilla je v neposrednem dvoboju za prvo mesto v skupini H s 3:1 premagala Arsenal, kar je prvi poraz Angležev v katerem koli tekmovanju po 7. aprilu. Barcelona je v Lyonu dvakrat vodila, vendar odnesla le točko (2:2). Obakrat je izenačil Juninho. Inter je v drugem delu zlomil odpor Fenerbahčeja (3:0), Roma pa že v prvem kijevski Dinamo (1:4).

Končno načeta mreža Topničarjev
V Sevilli je Arsenal v 11. minuti v vodstvo popeljal Eduardo. Hrvaški reprezentant je s prsmi sprejel podajo Nicklasa Bendtnerja in iz težkega položaja spravil žogo mimo vratarja Andresa Palopa. Španci so izenačili 13. minut pozneje, potem ko je po napaki Philippa Senderosa z roba kazenskega prostora z močnim strelom zadel malijski reprezentant Seydou Keita. To je bil prvi zadetek, ki ga je Arsenal dobil v letošnji Ligi prvakov.

Sevilla na pragu prvega mesta v skupini
V 34. minuti je Sevillo v vodstvo popeljal Luis Fabiano, ki je z glavo v mrežo preusmeril predložek Daniela Alvesa. Na začetku drugega polčasa je bil Arsenal boljši nasprotnik, vendar je bila obramba Seville vselej na mestu. Končni izid je tik pred koncem iz enajstmetrovke postavil Frederic Kanoute, potem ko ga je v kazenskem prostoru podrl Bacary Sagna. Sevilla si lahko prvo mesto v skupini H zagotovi v zadnjem krogu na gostovanju pri praški Slaviji.

Odločitev o drugem potniku bo padla v Glasgowu
Lyon si je dragoceno točko proti Barceloni zagotovil v 80. minuti, ko je Juninho z bele točke izenačil po prekršku Erica Abidala nad Abdulkaderjem Keitajem. Še lepše novice so za francoske prvake nekaj trenutkov zatem prišle iz Stuttgarta, kjer so gostitelji v 85. minuti s 3:2 povedli proti Glasgow Rangersom, ki imajo po 5 krogih v skupini E enako število točk kot Lyon. Potnika med 16 najboljših moštev na stari celini bo dala medsebojna tekma čez 14 dni na Hampden Parku. Lyon mora zmagati, Škotom pa je dovolj remi.

Ronaldinho obsedel na klopi
Barcelona je sicer povedla že v 3. minuti, ko je bil Andres Iniesta sredi kazenskega prostora na pravem mestu po predložku Bojana Krkića z desne strani. V 7. minuti je Juninho srečno izenačil s prostega strela s 40 metrov in zabil Barceloni prvi zadetek v letošnji Ligi prvakov. Vodstvo z 2:1 je Kataloncem v 58. minuti prinesel Lionel Messi, ki je sam izvajal enajstmetrovko, potem ko ga je v kazenskem prostoru podrl Sebastien Squillaci. Barcelona je igrala brez poškodovanega Thierryja Henryja, Ronaldinho pa je znova sedel na klopi.

Mojstrovina Ronalda rešila Manchester
Manchester United si je peto zmago in prvo mesto v skupini F zagotovil v zadnjih trenutkih tekme, ko je lizbonski Sporting z mojstrskim strelom iz prostega strela pokopal njihov nekdanji igralec Ronaldo. Portugalce je v vodstvo v 21. minuti popeljal Abel, lahko pa bi bilo tudi 0:2, vendar je sodnik zaradi domnevnega prepovedanega položaja gol neupravičeno razveljavil. Pritisk rdečih vragov je obrodil sad v 61. minuti, ko je izenačil rezervist Carlos Tevez. Iz te skupine napreduje tudi Roma, ki je že po prvem polčasu v Kijevu vodila z 0:3. Dva zadetka je dosegel Črnogorec Mirko Vučinić.

Skupina E:
STUTTGART
- GLASGOW RANGERS 3:2 (1:1)
Cacau 45., Pardo 62., Marica 85.; Adam 27., Ferguson 70.

LYON - BARCELONA 2:2 (1:1)
Juninho 7., 80./11-m; Iniesta 3., Messi 58./11-m

BARCELONA * 5 3 2 0 9:2 11 GLASGOW RANGERS 5 2 1 2 7:6 7 LYON 5 2 1 2 8:10 7 STUTTGART 5 1 0 4 6:12 3 * - že v osmini finala

Skupina F:
DINAMO KIJEV - ROMA 1:4 (0:3)
Bangoura 63.; Panucci 4., Giuly 32., Vučinić 36., 78.

MANCHESTER UTD - SPORTING 2:1 (0:1)
Tevez 61., Ronaldo 90.; Abel 21.

MANCHESTER UTD * 5 5 0 0 12:3 15 ROMA * 5 3 1 1 10:5 10 SPORTING LIZBONA 5 1 1 3 6:8 4 DINAMO KIJEV 5 0 0 5 4:16 0 * - že v osmini finala

Skupina G:
CSKA - PSV EINDHOVEN 0:1 (0:1)
Farfan 39.

INTER - FENERBAHČE 3:0 (0:0)
Cruz 55., Ibrahimovic 66., Jimenez 90.

INTER * 5 4 0 1 11:4 12 FENERBAHČE 5 2 2 1 5:5 8 PSV EINDHOVEN 5 2 1 2 3:5 7 CSKA MOSKVA 5 0 1 4 6:11 1 * - že v osmini finala

Skupina H:
SEVILLA - ARSENAL 3:1 (2:1)
Keita 24., Fabiano 34., Kanoute 89./11-m; Eduardo 11.

STEAUA - SLAVIJA PRAGA 1:1 (1:0)
Badea 12.; Senkerik 79.

SEVILLA * 5 4 0 1 11:7 12 ARSENAL * 5 3 1 1 12:3 10 SLAVIJA PRAGA 5 1 2 2 5:13 5 STEAUA 5 0 1 4 3:8 1 * - že v osmini finala