Gregor Balažic se je s Partizanom uvrstil v zadnji krog kvalifikacij. Foto: EPA
Patrick Twumasi in Roger Canas
Markus Rosenberg
Markus Rosenberg je drugo leto zapored potopil Salzburžane. Sijajni napadalec je sodeloval pri vseh nevarnih akcijah. Foto: EPA
Victor Vazquez in Oscar Duarte
Victor Vazquez je dosegel drugi gol za Club Brugge, ki je gladko odpravil Panathinaikos. Foto: EPA

Prva tekma na Finskem se je prejšnji teden končala brez golov. Helsinki so v kazahstanski prestolnici začeli sijajno, že v 4. minuti je zadel Ousman Jallow, tri minute pred odmorom pa je Gideon Baah povišal na 0:2. Še pred odmorom je Patrick Twumasi znižal na 1:2 in vlil upanje gostiteljem. Branko Ilič je igral v prvem polčasu, potem pa ga je zamenjal Junior Kabananga.

V drugem delu je Astana silovito pritisnila. Najprej je Roger Canas izenačil z bele točke, v 56. minuti pa je Dimitrij Šomko poskrbel za popoln preobrat. Tudi gostje so zadeli z bele točke, Erfan Zemeli je bil natančen štiri minute pred koncem. V sodnikovem dodatku je Postnikov poskrbel za velik uspeh Astane, ki ima že zagotovljen nastop v skupinskem delu Evropske lige.
Ponovitev zgodbe izpred leta dni v Malmöju
Lani je Malmö v zadnjem predkrogu Lige prvakov šokiral Salzburg s 3:0 in se prebil med elito, potem ko je v Mozartovem mestu izgubil z 1:2. Tokrat so imeli rdeči biki še lepšo prednost, saj so doma slavili z 2:0, a pred 19.520 gledalci so bili znova nemočni v Malmöju (3:0).

Rosenberg znova usoden za rdeče bike
Švedi so začeli odločno. Že v 7. minuti je po desni strani prodrl Jo Inge Berget in podal v sredino, kjer je Nikola Djurdjić iz bližine zatresel mrežo. Po četrt ure je Malmö že izničil prednost Salzburga. Po podaji iz kota je najvišje skočil Markus Rosenberg. Nekdanji napadalec Werderja iz Bremna je lani s tremi goli na dveh srečanjih potopil Salzburžane, tudi tokrat pa je bil glavni junak povratne tekme. Tik pred odmorom je po veliki napaki Paula Mirande na 3:0 povišal Vladimir Rodić.

V 64. minuti je vezist gostiteljev Enoch Kofi Adu prejel drugi rumeni karton. Rdeči biki so silovito pritisnili, najlepšo priložnost je zapravil Naby Keita, vratar Malmöja Johan Wiland je sijajno posredoval v 66. minuti. Tudi prednost igralca več ni pomagala in Salzburg je doživel novo veliko razočaranje, vodstvo kluba je poleti precej denarja vložilo v moštvo.
Partizan odlično unovčil igralca več
Partizan je v Beogradu s 4:2 izločil Steauo. Prva tekma v Bukarešti se je končala z neodločenim izidom (1:1). Romuni so ob polčasu vodili z 2:1, a je branilec Fernando Varela v 48. minuti prejel rdeči karton. Valeri Bojinov z bele točke ni bil natančen, a so črno-beli v zadnje pol ure zadeli trikrat in se veselili velike zmage. Gregor Balažic je odigral vseh 90 minut za Partizan.

3. PREDKROG, prvaki, povratne tekme:
ASTANA - Helsinki 4:3 (1:2) 0:0
Twumasi 44., Canas 47./11-m, Šomko 56., Postnikov 93.; Jallow 4., Baah 42., Zeneli 86./11-m

MALMÖ - Salzburg 3:0 (3:0) 0:2
Djurdjić 7., Rosenberg 14., V. Rodić 42.
RK: Adu 64./Malmö

Malmö: Wiland, Tinnerholm, Arnason, Bengtsson, Yotun, Rodić (55./Carvalho), Lewicki, Adu, Berget, Djurdjić (69./Rakip), Rosenberg.

Salzburg: C. Stanković, Schmitz, Miranda (78./Lainer), Hinteregger, Ulmer, Berisha, Leitgeb, Keita, Atanga (85./Reyna), Pires, Oberlin (77./Prevljak).

Sodnik: Michael Koukoulakis (Grčija)

PARTIZAN - Steaua 4:2 (1:2) 1:1
Babović 8., Jevtović 60., Živković 69., Trujić 91.; Muniru 11., Hamroun 33.
Bojinov (Partizan) je v 48. minuti zapravil 11-m.

Molde - DINAMO ZAGREB 3:3 (1:3) 1:1
Hussain 43., Elyounoussi 52./11-m, Kamara 76.; Pjaca 17., Ademi 20., Rog 23.
RK: Forren 72./Molde
Kamara (Molde) je v 8. minuti z 11-metrovke streljal čez vrata, v 45. minuti pa je Eduardo (Dinamo) ubranil strel z bele točke Singhu.

APOEL - Midtylland (DAN) 0:1 (0:1) 2:1