Raul Garcia je bil mož odločitve na izjemno zahtevnem gostovanju za Atletico. Foto: Reuters
Do konca La lige čaka Atletico še eno gostovanje v Valencii. V naslednjem krogu ga bo gostil Levante, za tem na Vicente Calderon prihaja Malaga, za konec pa Atletico odhaja na Camp Nou. Foto: Reuters
Veselje Barcelone po zadetku za 3:2, ki ga je dosegel Lionel Messi. Foto: Reuters
Nogometaši Villarreala so bili blizu presenečenja. Foto: Reuters

"Colchonerosi" so nedvomno prvi hit letošnje sezone v Evropi. Do konca prvenstva so še trije krogi in brez prask so preživeli najtežje gostovanje pred zadnjim na Camp Nouu. Na Mestalli je odločil Raul Garcia, ki je še enkrat dokazal, da je izjemno nevaren strelec z glavo. V 43. minuti je kapetan Gabi poslal natančen predložek pred vrata, kjer se je Raul Garcia odlično znašel med dvema branilcema ter žogo poslal prek nespretnega Vicenteja Guaite. Znova je bila čvrsta Atleticova obramba, ki je vzdržala tudi z igralcem manj, ko je rdeč karton v sodnikove dodatku prejel Juanfran.

"Rojiblancosi" so na Mestalli v La Ligi slavili prvič po letu 2003. Od prvega naslova prvaka po letu 1996 in desetega v klubski zgodovina ločijo Atletico še tri tekme, na katerih mora osvojiti šest točk. Toda Simeonejeva vrsta se bo zdaj osredotočila na Ligo prvakov, kjer jo v sredo čaka povratna tekma polfinala proti Chelseaju. Na Vicente Calderonu je bilo 0:0.

Barca zmagala v spomin na Vilanovo
Barcelona, ki v teh dneh preživlja težke čase po smrti nekdanjega trenerja Tita Vilanove, ki je bil prvi trener, pomočnik trenerja, mnogim nogometašem Barce pa tudi trener v mlajših kategorijah, je vseeno odšla na neugodno gostovanje v bližnji Villarreal in na Madrigalu, kjer sta letos glavna tekmeca Atletico in Real, ki je Osasuno ugnal v soboto, letos remizirala, slavila po velikem preobratu.

V 55. minuti so gostitelji povedli z 2:0. "Rumeno podmornico" je po napaki Barcine obrambe v vodstvo po protinapadu s prefinjenim strelom in po podaji Jonathana Pereire povedel Cani, ki je zadel v sodnikovem dodatku prvega polčasa. Z glavo z roba kazenskega prostora je na 2:0 po protinapadu in podaji Javierja Aguina zadel Mario Gaspar. Barca je napadala, toda domača obramba na čelu s Sergiom Asenjom, ki je ubranil nekaj nevarnih poskusov razigranega Lionela Messija, se dolgo ni dala.

Jokić igral vso tekmo
Deset minut po golu za 2:0 so Katalonci znižali. Dani Alves je poslal predložek, žogo pa je v svojo mrežo preusmeril Gabriel Paulista. 13 minut kasneje je z navidezno nenevarne situacije nespretno po novem predložku brazilskega bočnega branilca posredoval Mateo Musacchio in z glavo premagal Asenja. Pritisk Barcelone se je nadaljeval in po hitri akciji s Cescom Fabregasom, ki je nekoliko poživil igro po prihodu na zelenico, je sedem minut pred koncem Messi zadel za pomembne tri točke, ki Barco ohranjajo v boju za naslov. Bojan Jokić je igral vso tekmo in bil pomemben člen pri organiziranem branjenju Villarreala, ki je bilo uspešno vse do dveh nesrečnih avtogolov.

Izjemno pomembno zmago v boju za Ligo prvakov je dosegel Athletic Bilbao, ki je na San Mamesu s 3:1 odpravil Sevillo, neposrednega tekmeca za četrto mesto, ki vodi v dodatne kvalifikacije za najmočnejše evropsko tekmovanje. Baski imajo pred Andaluzijci tri kroge pred koncem šest točk prednosti.