Kyah Simon je dosegla odločilni zadetek za veliko zmago Avstralije. Foto: EPA

Brazilke so bile boljše tekmice, najlepšo priložnost so zapravile v 62. minuti, ko je Formiga z glavo stresla vratnico. Avstralke so se organizirano branile, deset minut pred koncem je Lisa De Vanna z desne strani streljala naravnost v vratarko Luciano, ki je žogo le odbila, pritekla pa je rezervistka Kyah Simon in dosegla edini zadetek na tekmi.

Brazilke, ki jih kot kapetanka vodi petkratna dobitnica nagrade za najboljšo igralko na svetu Marta, so tako že takoj na začetku izločilnih bojev doživele hladno prho. V predtekmovalni skupini so dobile vse tekme in niso prejele nobenega zadetka.

Avstralke se bodo v četrtfinalu pomerile z boljšimi iz obračuna med branilkami naslova Japonkami in Nizozemkami.

V četrtfinalu so že Nemke, ki so v soboto zvečer s 4:1 premagale Švedinje, ter Kitajke po zmagi z 1:0 nad Kamerunkam.