Boško Balaban se je v 79. minuti takole veselil zadetka proti Valerengi. Foto: EPA
Ivan Klasnić
Ivan Klasnić se je izkazal z dvema goloma. Foto: EPA

Junak Belgijcev je bil Hrvat Boško Balaban, ki je v 79. minuti najprej poravnal skupni izid proti norveški Valerengi, na koncu pa bil še zadnji strelec z bele točke. Njegov rojak Tomislav Butina se je izkazal z dvema izjemnima obrambama.

Potruditi sta se morala tudi Werder in Ajax. Nemci so po zgrešeni 11-m Joana Micouda v 2. polčasu le strli odpor Basla in slavili s 3:0 (dvakrat je zadel še en Hrvat Ivan Klasnić), Nizozemci pa so prav tako v drugih 45 minutah preobrnili izid proti danskemu Bröndbyju (3:1).

Collina oškodoval Everton?
Naprej so še Anderlecht, Manchester United, Glasgow Rangers, Inter in Villarreal, ki je spet z 2:1 ugnal Everton. Angleži so po zaostanku z 0:1 v drugem polčasu izenačili in devet minut pred koncem celo znova zatresli mrežo, vendar je sodnik Pierluigi Collina razveljavil zadetek Duncana Fergusona zaradi domnevnega prekrška Marcusa Benta nad enim izmed branilcev. Končne upe nogometašev iz Liverpoola je v zadnji minuti po protinapadu razblinil Diego Forlan.