Weligton je spremljal Lionela Messija na vsakem koraku. Sedem minut pred koncem je Argentinca tudi držal za obraz, Messi je padel po tleh, sodnik Alejandro Jose Hernandez Hernandez pa je Weligtonu pokazal le rumeni karton. Foto: EPA
Luis Enrique
Luis Enrique je bil zelo jezen, saj so njegovi izbranci popolnoma odpovedali. Foto: EPA
Gerard Deulofeu
Gerard Deulofeu je bil junak v Sevilli. Foto: EPA
Oblak s klopi spremljal zmago Atletica
Barca izgubila prvi dve točki v DP-ju

Katalonci so oddali prvi točki v letošnjem prvenstvu, po nedeljski gladki zmagi nad Levantejem (0:5) so tokrat prikazali popolnoma drugačen obraz. Vratar Malage Idriss Kameni je bil popolnoma brez dela in gostitelji so bili bližje zmagi.

Najlepšo priložnost na tekmi je imela Malaga v 71. minuti, ko je rezervist Luis Alberto s prostega strela z leve strani meril proti vratom, vratar Barce Claudio Bravo pa je žogo odbil v vratnico in imel precej sreče, da ni končala za njegovim hrbtom.

Lionel Messi ni bil v najboljši formi, obramba gostiteljev ga je pazila na vsakem koraku, Neymar in Pedro pa sta popolnoma odpovedala. Trener Luis Enrique je v zaključku tekme igro poslal Munirja El Haddadija in Sandra Ramireza, a do spremembe izida ni prišlo.

Deulofeu priigral tri točke Sevilli
Sevilla je ujela Barcelono pri 13 točkah. Izbranci Unaija Emeryja so na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan premagali Real Sociedad z 1:0, odločilni zadetek je prispeval Gerard Deulofeu v 18. minuti.
Miranda zagotovil zmago Atleticu
Atletico iz Madrida je odnesel tri točke iz Almerie (0:1). Edini zadetek je po uri igre dosegel Miranda z glavo po podaji Kokeja iz kota. Diego Simenone še vedno ni mogel računati na poškodovanega napadalca Maria Mandžukića, veselil pa se je pomembne zmage po razočaranjih v Ligi prvakov v Pireju in po remiju doma proti Celti v soboto.