Samuel Eto'o je z močnim strelom razparal mrežo. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi je odločil tekmo v Kijevu. Foto: EPA
Christian Gross
Christian Gross je doživel sanjski debi na klopi Stuttgarta. Že po enajstih minutah je bilo 3:0. Foto: EPA
Nogometaši Stuttgarta
Nogometaši Stuttgarta so pod vodstvom novega trenerja zaigrali kot prerojeni. Foto: Reuters
Frederic Kanoute
Frederic Kanoute je bil natančen z bele točke. Foto: Reuters
Alberto Gilardino
Alberto Gilardino je dosegel odločilni zadetek na Anfieldu. Foto: EPA

Barcelona je Dinamo iz Kijeva ugnala z 1:2, na San Siru pa je padel Rubin iz Kazana (2:0), ki tretji potuje v Evropsko ligo. Dinamo je v ukrajinski prestolnici odlično začel, k čemur je ogromno z napako po strelu Artima Milevskega pripomogel gostujoči vratar Victor Valdes. Barca je izid poravnala po 34 minutah, ko je po podaji Erica Abidala z leve zadel Xavi Hernandez. Gol za zmago je v 86. minuti po mojstrsko izvedenem prostem strelu zabil Lionel Messi.

Mojstrska gola Eto'oja in Balotellija
V Milanu je tekmo z velemojstrsko potezo prelomil Samuel Eto'o, ki je z levico s kakšnih osmih metrov razparal gostujočo mrežo. Dvome o zmagovalcu je razrešil Mario Balotelli s prostega strela v 64. minuti. Wesley Sneijder je po akciji Balotellija in Diega Milita zadel okvir vrat.

Sanjski začetek za Grosa
Stuttgart je v odločilni tekmi za drugo mesto v skupini G premagal Unireo s 3:1. Že v 5. minuti je Sami Khedira z desne strani poslal žogo v kazenski prostor, Ciprian Marica pa je s sedmih metrov zadel z glavo. Romuni so hitro vse sile usmerili v napad, Timo Gebhardt je prestregel žogo in našel Christiana Träscha, ki je silovito potegnil s sredine igrišča in s 16 metrov matiral Giedriusa Arlauskisa. V 11. minuti je Pavel Pogrebnjak s petih metrov poslal žogo med nogama gostujočega vratarja v mrežo in poskrbel za popolno evforijo na stadionu Gottlieb Daimler. Na začetku drugega dela je Antonio Paulo Semedo z desnico dosegel častni gol za Romune, ki se selijo v Evropsko ligo. Novi trener Christian Gros, ki je nasledil Markusa Babbla v nedeljo, je sanjsko debitiral na klopi Stuttgarta.

Leonardo poslal Olympiacos v osmino finala
Olympiacos je v skupini H ugnal Arsenal z 1:0. Trener topničarjev Arsene Wenger je v Grčijo prišel z rezervisti, saj je bilo že pred zadnjim krogom jasno, da je Arsenal osvojil prvo mesto. Srečanje je odločil Leonardo z levico v 47. minuti po hitrem protinapadu.

Gilardino junak na Anfieldu
Fiorentina si je prvo mesto v skupini E zagotovila z zmago v Liverpoolu (1:2). Redsi so povedli v 43. minuti, ko je bil z glavo natančen Yossi Benayoun. Sredi drugega polčasa je izenačil Marin Jörgensen. Italijanom točka ni zadostovala, saj je Lyon ugnal Debrecen s 4:0. V 92. minuti je Juan Vargas našel Albreta Gilardina, ki je Fiorentini zagovotil prvo mesto in povratno tekmo osmine finala na domačem igrišču. Tekmo je sodil Damir Skomina.