Lionel Messi in Cristian Tello sta sodelovala pri obeh zadetkih Barcelone. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Takole je Cristiano Ronaldo z natančnim strelom izenačil izid na 1:1. Foto: EPA
Malaga
Malaga je uspešno opravila z generalko pred četrtfinalom Lige prvakov. V najmočnejšem evropskem tekmovanju Andaluzijci sicer igrajo prvič, pa so se že uvrstili med osem. Foto: EPA

Jordi Roura, ki je imel v postavi tudi povratnika po dolgi odsotnosti Erica Abidala, je odpočil nekaj nosilcev igre, v začetni enajsterici pa mesto namenil tudi nekaterim obetavnim mladeničem. so domači. Po preigravanju Fabiana Orellana je Joseja Manuela Pinta, ki je k Barceloni prestopil prav iz Celte, je v 38. minuti premagal Natxo Insa.

Pet minut je Barca potrebovala za izenačenje. Mojstrsko diagonalno podajo Messija je izkoristil Cristian Tello, ki je s plasiranim strelom žogo poslal za hrbet Javija Varasa. V drugem delu sta Messi in hitronogi Katalonec izpeljala še eno hitro akcijo. Messi je znova z globinsko podajo na levi našel Tella, ta pa je podal pred vrata, kamor je utekel Argentinec in pospravil žogo v mrežo. Minuto pred koncem rednega dela je Balaidos na noge spravil domači kapetan Borja Oubina, ki je po podaji Orellana z glavo zadel za dragoceno točko.

Kraljevi klub remiziral z Zaragozo
Real, ki je tekmo odigral po Barci, ni uspel znižati zaostanka na lestvici. Tako razlika ostaja 13 točk. Madridčani so imeli več od igral na Romaredi, a se z gostovanja v Aragoniji vračajo le s točko, saj so se z Zaragozo razšli 1:1. Gostitelji so aktualne španske prvake šokirali v šesti minuti. V dvoboju z Marcelom je Paco Montanes priboril žogo in jo poslal v protinapad, kje je bil najhitrejši Rodri. Napadalec, ki je pri Zaragozi igra kot posojen nogometaš Barcelone, se je sam znašel pred Diegom Lopezom in žogo brez težav poslal mimo Realovega vratarja.

Še do odmora so gostje izenačili. Po dolgi podaji je žogo pred kazenskim prostorom sprejel Goznalo Higuain in jo z nekaj težavami spravil do Cristiana Ronalda, ki je z leve ob neodločnih branilcih z levico ob bližnji vratnici premagal Roberta. Na začetku drugega polčasa je imela vrsta Joseja Mourinha še eno veliko priložnost. Najprej je poskusil Ronaldo, a je bil tokrat Roberto uspešnejši, odbito žogo pa je s silovitim strelom v vratnico poslal Marcelo.

Malaga pripravljena na Borussio
Bolje od Reala in Barce se je na četrtfinale Lige prvakov, ki jo proti Borussii čaka v sredo, pripravila Malaga. Andaluzijci so v gosteh s 3:1 ugnali Rayo Vallecano. Zadeli so kapetan Welington, Julio Baptista in Pedro Morales, za gostitelje pa je z bele točke zadel kapetan Piti.