Barcelonini nogometaši so se takole razveselili zadetka Deca. Foto: EPA
Ivan Klasnić
Ivan Klasnić je v prvem delu povzročal velike težave Barcelonini obrambi. Foto: EPA
Dennis Bergkamp
Zimzeleni Nizozemec Dennis Bergkamp je rešil Arsenala pred veliko blamažo. Foto: EPA
Pavel Nedved
Pavel Nedved in Zlatan Ibrahimovic sta se razveselila zmage. Foto: EPA

Na drugi tekmi v skupini C je Udinese pred domačimi gledalci zlahka odpravil Panathinaikos (3:0). Ob debiju moštva iz Vidma v najelitnejšem evropskem tekmovanju je vse tri zadetke dosegel Vincenzo Iaquinta.

Barcelona ob povprečni igri do zmage
Po medlem začetku srečanja je ponos Katalonije v vodstvo popeljal Deco, ki je zadel z roba kazenskega prostora v 13. minuti. Obrambo nemških prvakov iz leta 2004 sta izigrala Ronaldinho in Samuel Eto'o.

V nadaljevanju srečanja so pobudo prevzeli Nemci, ki so si prek Ivana Klasnića, Nelsona Valdeza in Johana Micouda ustvarili številne priložnosti. Francoz v dresu Werderja je tik pred odmorom po podaji Valdeza zadel le vratnico.

V drugem delu so pobudo prevzeli Španci, ki so zapretili prek Deca, a je njegov strel po napaki branilca Franka Baumanna ustavila vratnica.

Do 76. minute je nato sledilo obdobje slabe nogometne predstave. Po navidez nenevarni globinski podaji pa je bil v kazenskem prostoru Werderja nepravilno ustavljen rezervist Lionel Messi. Z bele točke je bil neusmiljen Ronaldinho in tako je bil zmagovalec odločen.

Thun blizu senzacije na Highburyju
Zelo blizu senzacije je bil Thun, ki je na Highburyju "držal" remi (1:1) vse do 92. minute, a je nato veteran Dennis Bergkamp poskrbel, da so vse točke ostale v Londonu. Za Švicarje je neverjeten zadetek s strani dosegel Nelson Ferrereira.

V drugem srečanju skupine B je Ajax v sodnikovem podaljšku prišel do točke v Pragi. Izenačujoči zadetek je dosegel Wesley Sneijder.

Bayern in Juventus do zmage v gosteh
Nogometaši Bayerna in Juventusa so v prvem krogu pričakovano prišli do zmage v gosteh. Nemci so imeli na Dunaju pri Rapidu precej težav, saj so Avstrijci zgrešili 11-metrovko, za namenček pa zadeli še dve prečki. Na popolnoma drugačen način je do polnega izkupička prišla stara dama, ki je v Bruggeu zmagala z 2:1. Poleg dveh zadetkov so Italijani zastreljali še pol ducata lepih priložnosti. Izstopala sta predvsem David Trezeguet in Zlatan Ibrahimovic.

Mile obsedel na klopi
Na srečanju med Benfico in Lillom (1:0), ki ga je v 92. minuti odločil Fabrizio Miccoli, je Mile Ačimovič obsedel na klopi. Dvoboj med Villarrealom in Manchester Unitedom (0:0) je zaznamoval jezikavi Wayne Rooney, ki je srečanje predčasno končal v slačilnici.