Alexis Sanchez je zablestel z dvema lepima zadetkoma. Foto: EPA
Lionel Messi in Andres Iniesta
Lionel Messi in Andres Iniesta sta zrežirala drugi zadetek Barce. Foto: Reuters

Izbranci Pepa Guardiole so ujeli pravo formo, nanizali so že deset zmag zapored v Primeri division, točke niso oddali vse od 11. februarja.

Sanchez začel šov na Camp Nouu
Gostitelji so na tekmi 33. kroga povedli v 13. minuti, ko je Andres Iniesta našel Lionela Messija, ki je s prsmi podaljšal žogo do Alexisa Sancheza. Napadalec je z roba kazenskega prostora z desnico zatresel mrežo.
Dve minuti zatem je nevaren strel Pedra vratar Miguel Angel Moya odbil v kot. Pritisk Kataloncev se je stopnjeval. V 16. minuti je Messi sijajno zaposlil Xavija, ki se je izognil prepovedanemu položaju in že poslal žogo prek Moye, a jo je branilec Cata Diaz odbil z golove črte. Vsi na stadionu so žogo že videli prek golove črte, a stranski sodnik ni pokazal na sredino igrišča.
61. gol Messija v letošnji sezoni
Gostje so bili nemočni, Messi in Isaac Cuenca sta imela lepi priložnosti za povišanje vodstva. Minuto pred odmorom si je argentinski virtuoz izmenjal dvojno podajo z Andresom Iniesto, nato pa prodrl v kazenski prostor in s strelom ob vratnici zatresel mrežo. To je bil že njegov 39. zadetek v letošnji sezoni španskega prvenstva, skupno pa 61. gol v sezoni.
Sanchez in Pedro natančna z glavo
V drugem polčasu je Barcelona zadela še dvakrat. V 73. minuti je Cuenca ušel po desni strani in podal pred vrata, kjer je Sanchez preskočil slabo postavljenega Diaza in povišal na 3:0. Dve minuti zatem je Messi podal s prostega strela z desne strani, Pedro pa je z glavo mojstrsko postavil končni izid. S hrbtom je bil obrnjen proti golu, a je izjemno zadel žogo, ki je končala pod prečko. Messi bi lahko pet minut pred koncem poskrbel za "petardo", vendar se je izkazal Moya.
Bo Atletico pomagal Barci?
V sredo je na sporedu madridski derbi, Atletico bo na stadionu Vicente Calderon gostil Real. Španska nogometna zveza je že določila termin velikega obračuna, ki bo v soboto, 21. aprila, ob 20.00 na stadionu Camp Nou. Sodil bo Alberto Undiano Mallenco.