Brazilski zvezdnik je na najlepši način zaprl usta številnim kritikom, ki so v zadnjih tednih postali vse glasnejši. Foto: EPA
Sanjski prodor je Lionel Messi končal z natančnim strelom. Foto: Reuters
Fabio Capello
Fabio Capello je ob avt črti kipel od besa. Foto: EPA
David Beckham (levo) v boju z Davidom Belenguerjem
David Beckham je po dolgem času začel tekmo. Igral je do 65. minute, ko ga je zamenjal Robinho. Foto: EPA

To je bil sanjski konec tedna za Barcelono, saj sta njena neposredna tekmeca za vrh lestvice Real Madrid in Valencia prvič v sezoni izgubila. Katalonce čaka naporen teden, saj se bodo sredi tedna v Ligi prvakov pomerili z večnim tekmecem zadnjih let Chelseajem, konec tedna pa v državnem prvenstvu še večni El Classico.

Vroča kandidata za vrh španskega prvenstva sta se nazadnje srečala v finalu evropskega superpokala, kjer je Sevilla s 3:0 šokirala evropske prvake. Čeprav končni izid kaže na lahko zmago Kataloncev, pa je bila tekma veliko bolj izenačena.

Katastrofalni minuti za Escudeja
Igralci iz Andaluzije so bili blizu vodstvu v 26. minuti, ko je Julien Escude z glavo spravil žogo v domačo mrežo, a je sodnik zadetek razveljavil zaradi prekrška nad Brazilcem Thiagom Motto. Smole za Escudeja pa s tem ni bilo konec, saj je le dve minuti kasneje v lastnem kazenskem prostoru podrl še enega Brazilca Juliana Bellettija. Odgovornost je v roke vzel najboljši igralec na svetu zadnjih let Ronaldinho in suvereno zadel.

Sevilla je nadaljevala s pritiskom, ki je vrhunec dosegel v 37. minuti. Daniel Alves je poslal nevaren predložek, v skoku je bil najvišji zvezdnik malijskega nogometa Frederic Kanoute, ki je z glavo dosegel svoj peti zadetek v sezoni. A izid ni bil dolgo poravnan, saj je Barca vodila že dve minuti kasneje, ko je Ronaldinho svoj drugi zadetek dosegel s prostega strela.

Prodor, ki bo odmeval
Po vrnitvi iz slačilnic je Sevilla nadaljevala z enakovredno igro. Zmago domačih je zagotovil čudežni deček Lionel Messi, ki je v 81. minuti dosegel sijajni zadetek. Xavi je žogo podal mlademu Argentincu, ta je nanizal dva branilca in po lepem prodoru ukanil še Andresa Palopa.

Netopirji dobili tri gole v 11 minutah
Za presenečenje kroga je poskrbela Celta, ki je s 3:2 premagala Valencio in ji zadala prvi letošnji poraz. Netopirji so sicer povedli v 40. minuti, ko je z glavo zadel David Navarro. V sodnikovem podaljšku prvega polčasa je s strelom z razdalje izenačil Fernando Baiano. Gostitelji so si levji delež zmage pritlakovali na začetku drugega polčasa, ko sta zadela vezista Iriney in Fabian Canobbio. Fernando Morientes, ki je našel svojo tretjo pomlad, je sicer po uri igre znižal na 2:3, a Valencii v zadnjih pol ure ni uspelo izvleči vsaj točke.

Škripalo v vseh linijah
Madridski Real je na gostovanju pri Getafeju doživel prvi poraz v sezoni (1:0). Edini zadetek je v 60. minuti po predložku s kota dosegel Alexis. Za nameček je v 90. minuti sodnik izključil Ronalda, potem ko je zaradi ugovarjanja prejel drugi rumeni karton.

Zmaga varovancev Bernda Schusterja je več kot zaslužena, saj je Real prikazal eno najslabših predstav v sezoni. Obramba je bila vse prej kot suverena, zvezna vrsta ni imela idej, v sivo povprečje pa se je vklopil tudi napad.

Pomagali niso niti trije klasični napadalci
"Igrali smo slabo in nismo mogli parirati hitrosti in agresivnosti Getafeja. Izgubili smo zasluženo. Tu ni opravičil," je bil po tekmi razočaran Capello, ki je začel srečanje z napadalnim dvojcem van Nistelrooy-Cassano. V drugem delu sta namesto Italijana in Diarraja v igro prišla Raul in Ronaldo, vendar so bili gostitelji še naprej boljši. Getafe je pravi strup za Real, saj je na tretji domači tekmi, odkar so se uvrstili v elitno špansko ligo, zmagal drugič. En dvoboj se je končal z remijem.

Povsem drugačno vzdušje vlada pri mestnem tekmecu Reala Atleticu, ki je z 2:1 premagal Recreativo in ima zdaj 13 točk.