Lionel Messi je zablestel z dvema goloma. Argentinec se po dvomesečni odsotnosti zaradi poškodbe očitno vrača v staro formo. Foto: EPA
Jose Antonio Garcia Verza
Jose Antonio Garcia Verza je zadal Atleticu drugi poraz v letošnji sezoni v španskem prvenstvu. Foto: Reuters
Diego Costa
Diego Costa se ni znašel ob strnjeni obrambi Almerie. Foto: Reuters
Karim Benzema
Karim Benzema je dosegel dva zadetka ob novi zmagi Reala. Foto: EPA
Jese Rodriguez
Jese Rodriguez je pravo odkritje letošnje sezone. Foto: EPA

Katalonci imajo po 23 krogih 57 točk, enako kot Real Madrid in Atletico, vendar najboljšo razliko v golih.

Bartra preusmerila žogo za hrbet Valdesa
Sevilla, nasprotnik Maribora v 1/16-finala Evropske lige, je uvodno premoč kronala v 15. minuti, ko je po prodoru Ivana Rakitića z roba kazenskega prostora sprožil Alvaro Moreno. Žoga se je pred vrati odbila od Marca Bartre in presenetila Victorja Valdesa.

Sanchez iz nedovoljenega položaja izenačil
Pet minut kasneje bi bilo lahko 2:0, vendar je veselje Carlosu Bacci preprečila vratnica. Ko je že močno dišalo po novem zadetku Seville, je Barcelona na drugi strani prišla do prostega strela. Lionel Messi je poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Alexis Sanchez iz očitnega nedovoljenega položaja s hrbtom matiral domačega vratarja.

Dve mojstrovini Messija
Tik pred koncem prvega polčasa, ki ga je zaznamovalo tudi močno deževje, je Messi z roba kazenskega prostora neubranljivo sprožil za daljšo vratnico za 2:1. Začetek drugega dela je spet pripadel Sevilli, ki je imela kar nekaj priložnosti, a jih ni izkoristila. Zato pa je v 56. minuti Messi po podaji Andresa Inieste z roba kazenskega prostora zabil še drugi gol, potem ko se je žoga v mrežo odbila od leve vratnice. Zmago Barcelone je v 88. minuti potrdil Cesc Fabregas, ki je vstopil malo pred tem.

Almeria vzela mero Atleticu
Nogometaši Almerie, ki se borijo za obstanek v Primeri division, so že v soboto presenetljivo premagali (2:0) do tega kroga vodilni Atletico iz Madrida. Izbranci Diega Simeoneja niso imeli svojega večera, Almeria se je usmerila v protinapade. Aleix Vidal je zadel okvir vrat, bolj natančen pa je bil Jose Antonio Garcia Verza deset minut pred koncem. V 86. minuti je vratar Atletica Dani Arranzubia v kazenskem prostoru podrl Verzo in prejel rdeči karton. V vrata je stopil vezist Gabi, ki pa ni imel nobene možnosti ob strelu Verze z bele točke.
"Almeria je bila zelo neugoden tekmec. V prvem polčasu smo imeli priložnosti, a jih nismo izkoristili. Take tekme se dogajajo v nogometu in ne bom iskal izgovorov," je pojasnil Simeone.
Jese in Benzema blestela v Madridu
Prav tako v soboto je madridski Real tudi brez kaznovanega Cristiana Ronalda s 4:2 ugnal Villarreal. Kraljevi klub je povedel že v 7. minuti. Branilec Jose Antonio Dorado je naredil veliko napako, kar je izkoristil Gareth Bale, ki je krenil proti vratom in z lobom matiral Sergia Asenja. Sredi prvega dela je Karim Benzema z bližine povišal na 2:0. "Rumena podmornica" je ujela priključek še pred odmorom, ko je Mario Gaspar z izjemnim strelom z desnico razparal mrežo Reala, Diego Lopez je bil nemočen.

V 64. minuti je Angel di Maria na levi strani kazenskega prostora lepo zaposlil Jeseja Rodrigueza, ki je mojstrsko poslal žogo mimo Asenja. Gostje se niso predali, Giovani dos Santos je s prostega strela znižal na 3:2. Sijajni Jese je četrt ure pred koncem podal do Benzemaja, ki je z roba kazenskega prostora postavil končni izid.