Samuel Eto'o (Barcelona) je s 15 zadetki prvi strelec španskega prvenstva. Foto: EPA
López Caro, Robinho in Javier Flano
Novi trener Reala López Caro (levo) opazuje Robinha, ki želi preigrati Javierja Flana. Foto: EPA

Savo Milošević je presenetljivo Osasuno, ki od 22. oktobra ne pozna poraza in je od tedaj nanizala šest zmag in dva remija, v 76. minuti kljub igralcu manj popeljal v vodstvo, dobrih pet minut pred koncem pa je po podaji Zinedina Zidana izenačil Roberto Soldado.

Beli balet tudi pod vodstvom novega stratega Lopeza Cara (prvič se je predstavil na stadionu Santiago Bernabeu) ni prepričal svojih navijačev, ki so po koncu tekme spet žvižgali galaktikom.

Povsem drugače je z Barcelono. Njena nova žrtev je bil Cadiz. Na začetku drugega polčasa je bilo že 3:0, potem ko je svoj drugi zadetek dosegel Samuel Eto'o in še povečal naskok na lestvici strelcev v španskem prvenstvu. Cadiz je na koncu le dosegel častni gol, ki si ga je tudi zaslužil. Dvanajsta zaporedna zmaga v različnih tekmovanjih je Barcelonin klubski rekord. Prejšnji je držal kar 50 let, saj je bil iz sezone 1955/56.

Deportivo je regionalne rivale Celto iz Viga ponižal s 3:0 in splezal na 3. mesto. Gostje so od 24. minute igrali brez vratarja Joseja Manuela Pinta, ki je zrušil Pedra Munitisa in dobil rdeči karton. Teh je na tekmi med Santanderjem in Malago sodnik pokazal kar pet, od tega tri gostiteljem.