Munir in Neymar sta Barceloni prinesla dvojno vodstvo. Foto: Reuters
false
Celta Vigo in Atletico sta se na prvi četrtfinalni tekmi razšla brez zmagovalca (0:0). Foto: Reuters
Stefan Lichtsteiner
Stefan Lichtsteiner je odločil tekmo na rimskem Olimpicu. Foto: EPA
Sheyi Ojo
Liverpool se je na Anfieldu prek Exeterja uvrstil v 4. krog FA-pokala (3:0). Enega izmed zadetkov je dosegel Sheyi Ojo (na fotografiji). Foto: Reuters

Katalonci so povedli v 18. minuti, ko so z zadetkom presekali obleganje vrat Marc-Andreja ter Stegna. Ivan Rakitić je z lepo globinsko podajo zaposlil Munirja, ki je rutinirano premagal nemočnega Iaga Herrerina.

Vodstvo so podvojili po slabe pol ure igre. Gostitelji so si v obrambi privoščili hudo napako, do žoge je prišel Neymar, ki je najprej preigral domačega vratarja in zadel prazno mrežo za 0:2. Baski se sicer niso predali, v nadaljevanju so večkrat pritisnili na katalonska vrata, zelo dejaven je bil predvsem Javier Eraso, ki je v 62. minuti svoje mesto na zelenici odstopil Sabinu Merinu.

V 86. minuti so gostitelji zahtevali najstrožjo kazen, potem ko je Javier Mascherano v kazenskem prostoru pokosil Inakija Williamsa, a je glavni sodnik Jose Luis Gonzalez le zamahnil z roko. Vseeno so zgolj tri minute pozneje zaostanek prepolovili prek Aritza Aduriza. Ta je izkoristil slabo posredovanje v obrambi gostujoče ekipe in iz bližine postavil končni izid 1:2.

Atletico je na gostovanju pri Celti Vigu remiziral z 0:0. Jan Oblak je celotno srečanje odsedel na klopi, namesto njega je mrežo branil Miguel Angel Moya.

Lichtsteiner izločil Lazio
Juventus nadaljuje zmagoviti niz. Na rimskem Olimpicu je z minimalno zmago odpravil Lazio in se uvrstil v polfinale italijanskega pokala. Edini zadetek na tekmi je dosegel Stefan Lichtsteiner, ki je v 66. minuti iz bližine premagal Etrita Berisho. Temu je sicer žogo uspelo odbiti, a šele tedaj, ko je prečkala golovo črto. Kljub zaostanku Lazio do konca srečanja ni pokazal veliko, Juventus je bil podjetnejši, v 91. minuti je Berisha z desno nogo preprečil še hujši poraz po strelu Maria Mandžukića.