Lionel Messi se je z 19. prvenstvenim golom utrdil na vrhu lestvice najboljših strelcev španskega prvenstva. Drugouvrščeni Cristiano Ronaldo je pri 12. Foto: EPA
Benat Etxebarria
Benat Etxebarria je bil junak večera na stadionu Benito Villamarin. Foto: EPA
Adrian San Miguel in Cristiano Ronaldo
Vratar Adrian San Miguel je imel izjemen večer, Cristianu Ronaldu pa ni šlo prav nič po načrtih. Foto: EPA
Jose Mourinho
Jose Mourinho ni bil zadovoljen z igro svojih varovancev. Foto: Reuters
Barca ušla Realu že za 11 točk

Prvi polčas v Valencii, kjer domuje Levante, se je končal brez golov. Odločitev o zmagovalcu je nato padla v razmiku desetih minutah nadaljevanja. Andres Iniesta je dvakrat fantastično podal Lionelu Messiju, ki je najprej v 47. minuti poslal žogo čez domačega vratarja, pet minut kasneje pa zadel še s strelom po tleh z okoli 11 metrov.

Iniesta je v 57. minuti s projektilom z roba kazenskega prostora poskrbel še za najlepši zadetek na tekmi, saj se je žoga v mrežo odbila od prečke. Piko na i Barcini zmagi je v 63. minuti postavil Cesc Fabregas. Tik pred koncem je častni zadetek domačim preprečil Victor Valdes, ki je ubranil enajstmetrovko Joseju Barkeru.

Sevilla zakleta za Real
Kraljevi klub je drugič letos ostal praznih rok v Sevilli. 15. septembra so izbranci Joseja Mourinha izgubili s Sevillo z istim izidom. Tudi tokrat so prikazali slabo igro, v napadu so bili premalo odločni, zapravili pa so veliko lepih priložnosti. Gostitelji so se srčno borili in z disciplinirano igro prišli do velikih treh točk.

Odločilni trenutek na stadionu Benito Villamarin se je zgodil v 17. minuti, ko je Angel di Maria slabo izbil žogo, Benat Etxebarria je z močnim diagonalnim strelom z desne strani matiral Ikerja Casillasa. Sami Khedira je premalo odločno posredoval ob prodoru 25-letnega vezista. Di Maria bi lahko svojo napako popravil po pol ure igre, a je odlično posredoval vratar Adrian San Miguel.

Neupravičeno razveljavljen zadetek Benzemaja
V 37. minuti je po prostem strelu Xabija Alonsa v kazenskem prostoru z volejem mrežo zatresel Karim Benzema, a je stranski sodnik dvignil zastavico.
Na začetku drugega polčasa je Mourinho v igro poslal Kakaja in Luko Modrića, nato pa še Joseja Callejona. V 55. minuti je Benzema še drugič zatresel mrežo, znova pa je stranski sodnik dvignil zastavico. Zelo sporna odločitev, počasni posnetek je pokazal, da je bil zadetek Francoza regularen.
Jalov pritisk Reala v drugem polčasu
Po uri igre je po podaji Cristiana Ronalda pred vrati posredoval Angel in preprečil zadetek Benzemaja. Adrian je dve minuti zatem odbil nevaren poskus Kakaja. V 71. minuti se je Salva Sevilla znašel pred Casillasom, a je preveč preigraval, na koncu pa streljal mimo vrat. Pritisk Reala se je stopnjeval, a tudi Sergiu Ramosu in Ronaldu, ki tokrat res ni imel svojega večera, ni uspelo matirati junaka večera Adriana.

Atletico zmagal v Sevilli
Po novem porazu Reala se zdi, da utegne (p)ostati edini izzivalec Barcelone v boju za naslov španskega prvaka madridski Atletico, ki je s 4:0 porazil Sevillo.