Lionel Messi je po podaji Danija Alvesa poskrbel za sanjski začetek Barcelone v Baslu. Foto: Reuters
Franco Costanzo
Baselovemu vratarju Francu Costanzu je današnja petarda najbrž vsaj za trenutek vzela voljo do igranja nogometa. Foto: Reuters
John Terry
John Terry je takole usmeril žogo proti gostujoči mreži. Doni je bil nemočen. Foto: Reuters
Adriano je odločil zmagovalca v dvoboju med Interjem in Anorthosisom. Foto: Reuters
Nogometaši Liverpoola

Katalonci, edino moštvo v tekmovanju brez izgubljene točke, so z novo atraktivno predstavo v odprtem obračunu švicarskega prvaka odpravili s 5:0. In to kljub temu, da v začetni enajsterici ni bilo zvezdniških napadalcev Samuela Eto'oja in Thierryja Henryja, ki je priložnost dobil šele v drugem delu. Do takrat je bilo že vsega konec, za goleado v domači mreži pa so poskrbeli nekdanji člani Barcelonine mladinske akademije.

Lionel Messi je po podaji Danija Alvesa poskrbel za sanjski gostujoči začetek, že do 22. minute je bilo 0:3. Sergio Busquets, debitant v Ligi prvakov, je zadel po podaji Xavija, Bojan Krkić, ki je prvič v sezoni zaigral od začetka, pa z roba kazenskega prostora.

Podobno silovito so Katalonci zaigrali tudi v uvodu v drugi del. Krkić je zadel takoj po odmoru iz hitrega protinapada po podaji Busquetsa, piko na i pa je le dve minuti zatem po akciji Aleksandra Hleba in Messija dodal Xavi s strelom po tleh z roba kazenskega prostora.

Na Stamfordu odločil domači kapetan
Kaj malo je bilo videti od napovedanega atomskega obračuna na Stamford Bridgeu, ki so ga modri odločili po prevladi v drugem delu in zadetku Johna Terryja (1:0). Kapetan je zadel z diagonalnim strelom z glavo po podaji iz kota. Domača zmaga je bila težko prigarana, saj so se gostje (brez strela v okvir vrat) disciplinirano branili in evropskim podprvakom ponudili le malo priložnosti.

Agüero spremenil razmerje moči
Derbi vodilnih v skupini D med Atleticom in Liverpoolom se je končal neodločeno (1:1). Goste je v vodstvo povedel Robbie Keane po podaji Stevena Gerrarda, izenačil je Simao Sabrosa. Madridčani so do igre prišli šele v drugem delu, ko je s klopi vstopil prvi adut Sergio Agüero. Točko je Sabrosa prinesel po podaji Diega Forlana.

Cluj do prvega poraza
Cluj je doživel prvi poraz v tekmovanju proti Bordeauxu (1:0). Romuni so se dostojno upirali vse do 54. minute, ko je njihov kapetan Cadu preusmeril podajo Yoanna Gourcuffa v lastno mrežo. Bremenski Werder je proti Panathinaikosu iztržil še tretji neodločen izid (2:2), potem ko je dva domača zadetka Vangelisa Mantziosa izničil Hugo Almeida.