Milivoje Novakovič je imel dve lepi priložnosti za zadetek. Foto: Reuters
Franck Ribery
Franck Ribery je v odlični strelski formi. Proti Cottbusu je zadel na šesti zaporedni prvenstveni tekmi. Foto: Reuters
Igralci Hoffenheima slavijo gol Vedada Ibisevića
Vedad Ibisević je s 16 zadetki na vrhu strelcev Bundeslige. Foto: EPA
Daniel Halfar (Arminia Bielefeld)
Do 14. kroga predzadnja Arminia Bielefeld je presenetila do zdaj vodilni Bayer Leverkusen. Foto: EPA

Nekdanji slovenski selektor jo je na razprodani Allianz Areni s svojimi varovanci še poceni odnesel, saj so gostitelji zapravili ogromno priložnosti. Miroslav Klose je že v 3. minuti stresel vratnico, Luca Toni pa je v 19. minuti iz ugodnega položaja streljal mimo vrat. Gostje niso prišli niti v bližino Michaela Rensinga, potem pa so v 25. minuti senzacionalno povedli. Ervin Skela je ob levi avt liniji izvajal prosti strel, v sredini kazenskega prostora so vsi zgrešili žogo, Rensing pa je bil na napačni nogi. Štiri minute zatem je Franck Ribery s prostega strela s 23 metrov mojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu, vratar Gerhard Tremmel je bil brez moči.

Silovit pritisk Bayerna se je nadaljeval, Energie se je branil z enajstimi igralci v kazenskem prostoru. V 38. minuti je Massimo Oddo z desne strani podal pred vrata, kjer je Martin Demichelis z glavo dosegel svoj prvi gol v letošnji sezoni.

Šov Riberyja in Tonija
Na začetku nadaljevanja je Prašnikar v igro poslal Dennisa Sörensena, a Cottbus je bil še vedno povsem nebogljen. V 54. minuti je razigrani Ribery prodrl po levi strani in podal naravnost na glavo Kloseja, ki je povišal na 3:1. Vsega je bilo konec po uri igre. Oddo je podal s kota, Toni pa je z desnico z volejem zabil žogo pod prečko. Ribery in Toni bi lahko do vrha napolnila mrežo Energieja, a je bil zbran vratar Tremmel. S tako igro se bo Cottbus težko otresel zadnjega mesta.

''Nova'' v vratnico, Ba v polno
Hoffenheim je znova dokazal, da je resen kandidat za jesenski naslov. Köln je imel najlepšo priložnost v 26. minuti, ko je Milivoje Novakovič z leve strani prodrl proti sredini in z roba kazenskega prostora zadel vratnico, žoga se je odbila naravnost na nogo Nemanji Vučičeviću, ki pa je bil presenečen in je s sedmih metrov streljal prek praznih vrat. Kazen je prišla le šest minut pozneje. Carlos Eduardo je podal v prazen prostor do Vedada Ibiševića. Do žoge je po podaji bosanskega zvezdnika prišel Dembra Ba, ki je z diagonalnim strelom matiral Faryda Mondragona.

Ibišević še kar naprej trese
Na začetku drugega polčasa je bil v središču pozornosti sodnik Deniz Ayetkin. Najprej je v 52. minuti Kevin McKenna podrl Sejada Salihovića in takoj prejel rdeči karton. Štiri minute zatem so gostje ostali brez Luiza Gustava, ki je po prekršku nad Adelom Chihijem dobil drugi rumeni karton. V 67. minuti je Salihović na levi strani ušel ofsajd zanki, njegov strel je Mondragon odbil, Ibišević pa je žogo z osmih metrov pospravil v nebranjeno mrežo. 12 minut pred koncem je Armando Petit s prostega strela s 25 metrov zadel Baja, žoga pa je prelisičila vratarja Daniela Hassa. Novakovič je imel v 83. minuti priložnost za izenačenje, a je njegov strel z glavo zaustavil Haas. Dve minuti pred koncem je Köln vse moči usmeril v napad, Ibišević je s sredine krenil v napad in poslal žogo z diagonalnim strelom v mrežo. Bosanski napadalec je v letošnji sezoni dosegel že neverjetnih 16 zadetkov. Trener Kölna Christoph Daum ni mogel računati na Miša Brečka, ki je v Bremnu prejel peti rumeni karton.

Rezervist Halfar zaustavil pohod Bayerja
Arminia, ki je bila pred tem krogom šele na predzadnjem mestu, je presenetljivo ugnala Bayer z 2:1. ''Lekarnarji'' so izgubili vodstvo na lestvici. Na težkem igrišču (pred tekmo je močno snežilo) so se bolje znašli gostitelji. V 53. minuti je Daniel Halfar, ki je vstopil na začetku drugega dela, našel Arturja Wichniareka, ki je z desnico od vratnice poslal žogo v mrežo. Po napaki nemškega reprezentančnega vratarja Reneja Adlerja, ki je predložek Jonasa Kamperja slabo izbil, je sijajni Halfar z bližine povišal na 2:0. Patrick Helmes je z levico znižal po podaji Renata Augusta, sledil je silovit pritisk Bayerja, ki pa ni obrodil sadov. Prihodnji teden se v Leverkusnu obeta poslastica, saj na BayAreno prihaja Bayern.

Olić potopil Werder
Severnjaški derbi med Hamburgom in Werderjem je z 2:1 pripadel gostiteljem. Dobrih 15 minut pred koncem ga je s prekrasnim strelom s 25 metrov odločil Ivica Olić. HSV je Werder na domačem stadionu ugnal prvič po petih letih, čeprav so imeli Bremenčani več od igre.

14. KROG
KÖLN - HOFFENHEIM 1:3 (0:1)
Petit 78.;Ba 32., Ibišević 67., 87.

ARMINIA BIELEFELD - BAYER/L 2:1 (0:0)
Wichniarek 53., Halfar 69.; Helmes 78.

BAYERN - ENERGIE COTTBUS 4:1 (2:1)
Ribery 29., Demichelis 38., Klose 54., Toni 59.; Skela 25.

EINTRACHT - HANNOVER 4:0 (2:0)
Liberopoulos 25., 86., Russ 40.,
Fenin 90.

SCHALKE - BORUSSIA (M) 3:1 (3:1)
Altintop 17., 45., Farfan 22./11-m; Friend 30.

BOCHUM - HERTHA BERLIN 2:3 (0:3)
Šestak 51., Mieciel 75.; Rafael 25., Kaćar 33. , Cicero 39.

WOLFSBURG - STUTTGART 4:1 (0:1)
Grafite 51., 76., Džeko 79., 85.; Lanig 17.

KARLSRUHE - BORUSSIA (D) 0:1 (0:1)
Zidan 20.

HAMBURGER SV - WERDER 2:1 (1:1)
Guerrero 6., Olić 74.; Diego 24.

HOFFENHEIM 14 10 1 3 37:20 31 BAYER LEVERKUSEN 14 9 1 4 32:17 28 BAYERN 14 8 4 2 33:21 28 HERTHA 14 8 3 3 21:18 27 HAMBURGER SV 14 8 2 4 22:22 26 BORUSSIA DORTMUND 14 6 6 2 25:18 24 SCHALKE 14 6 5 3 22:13 23 WOLFSBURG 14 6 4 4 32:22 22 WERDER BREMEN 14 5 5 4 32:26 20 KÖLN 14 6 1 7 15:20 19 STUTTGART 14 5 3 6 19:21 18 EINTRACHT 14 4 4 6 19:23 16 HANNOVER 14 3 4 7 15:27 13 ARMINIA BIELEFELD 14 2 6 6 14:23 12 BORUSSIA (M) 14 3 2 9 15:27 11 BOCHUM 14 1 7 6 17:23 10 KARLSRUHE 14 3 1 10 12:25 10 ENERGIE COTTBUS 14 2 3 9 8:24 9