Trener Bayerna Jürgen Klinsmann s predstavo svojih varovancev ni mogel biti zadovoljen. Foto: EPA
Branko Jelić
Mišo Brečko
Mišo Brečko (desno) ni uspel zaustaviti žoge po strelu Nalda. Foto: Reuters

Lekarnarji so si prednost priigrali že v 1. polčasu. Najprej je v mreži končal volej Stefana Kiesslinga, nato pa je svoj 10. gol v sezoni dosegel še Patrick Helmes. Ta se je najbolje odzval, potem ko so gostje blokirali strel Renata Augusta. Augosto je bil podajalec tudi pri vodilnem zadetku.

"Knapi" so v 85. minuti znižali, potem ko je Kevin Kuranyi predložek s prostega strela z glavo pospravil v gol. Malo pozneje je Gerald Asamoah poskrbel za izenačenje, a je bil zadetek zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen, tako da se je moral Schalke sprijazniti z drugim porazom zapored.

Bayern zapravil vodstvo 2:0
Zmagoviti niz Bayerna se je končal v Mönchengladbachu (2:2). Philipp Lahm je v 21. minuti na levi strani preigral domačega branilca in lepo podal na prvo vratnico, kjer je bil na pravem mestu Luca Toni. Sredi drugega polčasa je na 2:0 povišal Franck Ribery, ki je najprej izsilil enajstmetrovko, nato pa jo tudi zanesljivo izvedel. Toda domači se niso predali. Rob Friend (79.) je najprej z glavo znižal, dve minuti pozneje pa je po slabem posredovanju Martina Demichelisa izenačil Michael Bradley.

Prale diha nekoliko lažje
Bojan Prašnikar je Energie Cottbus popeljal do druge letošnje zmage, prve domače. Tekmo proti Karlsruheju (1:0) je odločil Branko Jelić (80.), ki je v igro vstopil štiri minute prej. "Vzhodnjaki" so še vedno na zadnjem mestu, vendar so se z 9 točkami izenačili z Arminio.

"Tekma je bila izjemno težka, a končno smo osvojili tri točke, krivulja se bo zdaj obrnila navzgor. Jelić je dokazal, da se odlično znajde v kazenskem prostoru. Dvignila se nam bo samozavest, položaj se je za nas precej izboljšal," je bil po tekmi vesel Prašnikar, ki ga v soboto čaka gostovanje na Allianz Areni.

Novakovič v polno, Köln izgubil
Köln se iz Bremna vrača praznih rok (1:3). Domači so povedli v 15. minuti, ko je enajstmetovko uspešno izvedel Diego. V 45. minuti je bil Naldo najvišji po podaji s kota - 2:0 za Werder. Gol bi morda lahko preprečil Mišo Brečko, ki je stal ob vratnici, vendar je zgrešil žogo. Kmalu po začetku 2. polčasa je Milivoje Novakovič vrnil goste v igro, potem ko je na robu kazenskega prostora izigral Pera Mertesackerja in zadel za vratnico. Izid tekme je nato s pravo bombo pod prečko z roba kazenskega prostora postavil Hugo Almeida.