Franck Ribery je v Franciji blestel. Ob koncu polčasa je najprej zadel za 2:0, nato pa podal še Toniju, ki je postavil izid polčasa. Foto: Reuters
Carlos Tevez
Carlos Tevez je že v tretji minuti izkoristil natančno podajo Ryana Giggsa. Argentinec je dosegel svoj drugi zadetek v letošnji Ligi prvakov. Foto: Reuters
Juande Ramos in Dick Advocaat
Juande Ramos je prvič uradno sedel na klop Reala. Takole mu je čestital Dick Advocaat. Foto: EPA
Navijač na igrišču med tekmo Real Madrid - Zenit
Tekmo Real - Zenit je takole popestril navijač, ki je našel pot do zelenice. Foto: Reuters
Alberto Gilardino
Alberto Gilardino je poskrbel za prvo zmago Fiorentine v letošnji Ligi prvakov in preboj v Pokal Uefa. Foto: EPA
Aaron Ramsey
Aaron Ramsey (Arsenal) je bil ves čas v primežu Portovih igralcev. Foto: EPA

V neposrednem obračunu za prvo mesto je Porto ugnal moštvo Arsenala z 2:0. Na samem vrhu lestvic sta končala še Manchester United in Juventus, čeprav sta le remizirala.

Okrogli jubilej Kloseja
Nemški prvaki so na Gerlandu v okvir vrat sicer streljali le trikrat, a že pred koncem prvega polčasa povedli s 3:0. Zmedo pred domačimi vrati je v 11. minuti kaznoval Miroslav Klose in dosegel svoj 20. zadetek na evropskih tekmovanjih.

Sanjske tri minute za Bavarce
Ob koncu prvega polčasa sanjske tri minute za Bayern. V 34. minuti je Luca Toni lepo zaposlil Francka Riberyja, ki je zadel za 2:0, tri minute pozneje pa je mojstrsko poigravanje Tonija in Riberyja z drugim zadetkom v večeru dokončal Klose. Med obema akcijama še nekaj sreče v Bayernovi obrambi, saj je strel izjemno dejavnega Edersona končal v vratnici.

Rensing prava menjava za Kahna
V drugem polčasu je Lyon pritisnil z vsemi topovi, kar se mu je obrestovalo z dvema zadetkoma (Sydney Govou in Karim Benzema). Gostitelji so si priigrali še nekaj lepih priložnosti (tudi vratnica), a je Bavarce reševal izjemni vratar Michael Rensing. Na koncu je bilo razmerje v strelih 21:7 (v okvir vrat 13:3) za gostitelje.

Wenger v ogenj poslal mladce
Trener Arsenala Arsene Wenger se ni preveč spogledoval s prvim mestom, saj je v Porto odpeljal sila pomlajeno ekipo. Portugalci so si pripravili bistveno več priložnosti (razmerje v strelih 13:4), zmago so si zagotovili ob polčasih. Na koncu prvega je z glavo zadel Bruno Alves, na začetku drugega pa je v hitrem protinapadu z močnim diagonalnim strelom mrežo Almunie razparal Lisandro.

Točka vragom prinesla 1. mesto in rekord
V skupini E sta imela pred zadnjim krogom Manchester in Villarreal po 11 točk. Mnogi so pričakovali, da bo višina razlike ob zmagah odločala o 1. mestu (med seboj sta dvakrat igrala 0:0), na koncu se je izkazalo, da je Angležem zadoščal že remi. United je na Old Traffordu igral proti Aalborgu 2:2 in s tem izenačil rekord v Ligi prvakov - 19 tekem v tem tekmovanju brez poraza. Danci so oba zadetka dosegli z angleško igro - z glavo. Villarreal je pri odpisanem Celticu večino tekme igral brez izključenega Guilleja Franca in izgubil z 0:2.

Raul z mojstrovino pozdravil Ramosa
Na klopi Reala je uspešno debitiral Juande Ramos, španski prvaki so ugnali Zenita s 3:0. Junak tekme je bil zimzeleni Raul, ki je dosegel dva zadetka. Izkazal se je predvsem pri drugem, ko je z 10 metrov z lobom žogo spravil v mrežo. Real je skupino H vseeno končal na drugem mestu, saj je Juventusu za boljše izhodišče pri žrebu osmine finala zadoščal že remi proti Bateju Borisovu. Italijani so bili najbliže zadetku v 52. minuti, ko je Giovinco žogo z bele točke poslal visoko čez vrata.