Igralci Celtica bodo imeli še veliko pripomb na delo sodnikov.
Alberto Luque se veseli prvega zadetka Deportiva.
Ricardo Cruz (Inter) ni našel poti mimo obrambnih igralcev Dinama iz Kijeva.
Igralci Juventusa so se sedemkrat veselili proti Olympiacosu.

Roy Makaay in Juninho sta z zadetima enajstmetrovkama postala junaka sredinih tekem Lige prvakov. Nizozemec je v osmino finala popeljal Bayern, Brazilec pa Lyon.
Spomladi bodo v najelitnejšem evropskem tekmovanju igrali tudi Arsenal, Lokomotiva Moskva, Monaco, Deportivo, Juventus in Real Sociedad. Žreb osmine finala bo v petek.

Lyonu je napredovanje štiri minute pred koncem tekme zagotovil Juninho. Brazilec je bil prvo ime srečanja. Prvi gol je padel po njegovi prečki s prostega strela, drugega je prispeval sam z evrogolom s 35 metrov, ob koncu pa je hladnokrvno zadel še z bele točke. Tudi ta enajstmetrovka je bila dosojena sporno. Z roko naj bi v šestnajstmetrskem prostoru igral Bobo Balde.

Za moskovsko Lokomotivo poraz v Londonu ni bil usoden, saj je imela z Interjem ob enakem točkovnem izkupičku boljši iztržek iz medsebojnih tekem. Arsenal je zasluženo zmagal, s podajama pri obeh zadetkih pa je spet blestel Thierry Henry. Ruse so v bistvu rešili Kijevčani, ki so proti Milančanom izenačili v 86. minuti, zadetek Dioga Rincona pa je bil kljub vsemu premalo, da bi se Ukrajinci rešili zadnjega mesta v skupini B. Obe ekipi bi lahko ob koncu dosegli zmagoviti zadetek, Dinamo pa je zapravil kar tri izjemne priložnosti.

Iz skupine D se je v osmino finala poleg Juventusa zasluženo uvrstil Real Sociedad. Baski so suvereno začeli srečanje proti Galatasarayu, ki bi ga naprej peljala le zmaga, in si v uvodnih minutah priigrali kar nekaj priložnosti. Nepisano pravilo, da kdor ne da, dobi, se je še enkrat izkazalo za upravičeno, ko je sredi polčasa po podaji Berkanta Goktana za Turke zadel Hakan Sükür. Domači igralci bi izid lahko izenačili še pred odhodom v slačilnico, sreča pa se jim je končno nasmehnila kmalu po prihodu iz nje, ko je po prostem strelu Xabija Alonsa mrežo Faryda Mondragona zatresel Oscar De Paula. Nogometaši iz San Sebastiana so v nadaljevanju nadzorovali igro na sredini igrišča in gostom niso pustili, da bi jih lahko resneje ogrozili.

Izid 7:0 v Torinu pove vse. Juventus je po treh zaporednih porazih jezo stresel nad Olympiacosom in slavil najvišjo zmago v zgodovini Lige prvakov. Stara dama je izenačila tudi svojo najvišjo zmago v evropskih pokalih: z istim rezultatom je v sezoni 1986/87 zmlela Valur iz Reykjavika.

PSV-ju ni uspel veliki met. Proti Deportivu bi za napredovanje potreboval zmago s tremi goli razlike, a je na koncu slavil le minimalno. Po prvem polčasu so bili Nizozemci že na pragu raja, toda Španci niso dopustili, da bi doživeli podobno katastrofo kot v Monacu (8:3) in z goloma Alberta Luqueja in Walterja Pandianija stvari postavili na pravo mesto. S točko v Atenah so si prvo mesto v skupini C zagotovili Monačani.
ANDERLECHT         5  2 1 2  4:6  7

Skupina B: ARSENAL - LOKOMOTIVA MOSKVA 2:0 (1:0) Pires 12., Ljunberg 67. RK: Lekgetho 45./Lokomotiva DINAMO KIJEV - INTER 1:1 (0:0) Rincon 86.; Adani 69. Lestvica: ARSENAL 6 3 1 2 9:6 10 LOKOMOTIVA MOSKVA 6 2 2 2 7:7 8 INTER 6 2 2 2 8:11 8 DINAMO KIJEV 6 2 1 3 8:8 7

Skupina C:
AEK - MONACO 0:0 PSV EINDHOVEN - DEPORTIVO 3:2 (1:0) De Jong 14., 90., Robben 48.; Luque 58., Pandiani 83. Lestvica: MONACO 6 3 2 1 15:6 11 DEPORTIVO 6 3 1 2 12:12 10 PSV EINDHOVEN 6 3 1 2 8:7 10 AEK 6 0 2 4 1:11 2

Skupina D:
JUVENTUS - OLYMPIACOS 7:0 (4:0) Trezeguet 14., 25., Miccoli 19., Mares- ca 28., Di Vaio 62., Del Piero 67., Za- layeta 79. REAL SOCIEDAD - GALATASARAY 1:1 (0:1) De Paula 51.; Sükür 26. Lestvica: JUVENTUS 6 4 1 1 15:6 13 REAL SOCIEDAD 6 2 3 1 8:8 9 GALATASARAY 6 2 1 3 6:8 7 OLYMPIACOS 6 1 1 4 6:13 4